Бориспiль
C

Головні новини

Стіни Бориспільського НВК "Гімназія "Перспектива" прикрашають мультяшні персонажі


Стіни Бориспільського НВК "Гімназія "Перспектива" прикрашають мультяшні персонажі

Над тим, що шкільні стіни існують не лише для розміщення оголошень, у НВК «Гімназія «Перспектива» ім. В. Мономаха роздумували давно. Тож з ідеєю додати барв до буденності навчального процесу не барилися: на одну зі стін будівлі молодшої школи, що навпроти входу, «поселили» веселих мультяшних персонажів.

«Ідея розпису стін гімназії визріла не спонтанно. Як відомо, реформа з провадження Нової української школи почнеться з учнів молодшої ланки. Щоб дітям було цікавіше переступати шкільний поріг, ми вирішили створити таку картину, яка і гарний настрій подарує, і бажання ходити до школи, щоб «привітатися» з улюбленими персонажами підвищить», — розповідає новопризначений директор закладу Неоніла Клименко. Разом з педагогічним колективом вирішили зобразити на стіні всім відомих героїв мультиків про дружбу: Капітошку з Вовчиком, Єнота, який запевняє, що «від посмішки стане всім світліше», та інших. З усіма ними добре знайомі учні, що навчаються за програмою «Інтелект України»: ці персонажі з’являються чи не на кожному їхньому уроці.

Аби ініціатива керівництва гімназії втілилася в життя, потрібна була підтримка. Випускник навчального закладу Володимир Борисенко, дитина якого навчається в другому класі НВК, запропонував фінансову допомогу і кандидатуру художника.

Взялася за справу Маріанна Синіцина, яка добре знає, що у стінопис важливо вкласти позитив. Жінка вже має досвід розпису стін у школах: працювала в ЗОШ №1 та №3. Гімназійний ескіз одразу нанесла олівцем прямісінько на стіну і почала дивувати дітлахів.

Своє захоплення не приховують і батьки, хоча поза диктофоном працівники гімназії зізнаються: часом вони нарікають на несучасність героїв мультиків (хочуть бачити роботів, мінйонів тощо) або закликають «українізовувати» всі малюнки. Однак головні судді — учні 1-4 класів — не приховують радості від побаченого. Художниця працює в гімназії на вихідних, та вже встигла побачити реакцію учнів на стінопис. Запевняє: «Ці емоції не передати словами! Діти навіть олівці дістають з пеналів і починають щось своє на стіні малювати — такий потяг відчувають. Бачили б ви, які вони щасливі!»

У тому, що «диво» прослужить довго, сумнівів немає: по завершенню роботи Маріанна покриє стіну спеціальним лаком. Керівництво гімназії планує розписати ще кілька стін навчального закладу, адже такі елементи шкільного інтер’єру точно не зітруться з пам’яті підростаючого покоління.

Ольга ОГНЯНИК, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: