Бориспiль
C

Головні новини

Сміттєзвалище у Глибокому забруднює фільтратами ґрунти


Сміттєзвалище у  Глибокому  забруднює фільтратами ґрунти

Сміттєзвалище у селі Глибоке у Бориспільському районі Київщини забруднює фільтратами ґрунти у місцевості.

Про це у ході перевірки у складі спеціальної екологічної комісії, до складу якої входить "СтопКор", дізнались активісти проекту.

"Ми побували на території полігону. На власні очі побачили, як сміттєзвалище викидає фільтрати і забруднює довколишнє середовище. При цьому керівник полігону усі звинувачення відкидає і киває на інші фірми. Окрім того, ми поспілкувались із головою села, яка висловила готовність боротись зі скандальною компанією. Також ми почули слова підтримки від місцевих жителів, які потерпають від отруйної діяльності полігону. Зафіксували постійний рух сміттєвозів на території. Ми будемо ініціювати збір підписів серед жителів села і вживатимемо заходів для ліквідації діяльності полігону", – розповіли правозахисники "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше голова Бориспільської РДА Олександр Туренко висловив готовність підтримати діяльність активістів "Стоп корупції" у боротьбі з несанкціонованим сміттєзвалищем поруч з міжнародним аеропортом "Бориспіль". У цьому чиновник запевнив під час особистої зустрічі з представниками проекту.

"Ми були в Борисполі, проводили громадську приймальню стосовно екологічної проблеми району. Люди жваво спілкувалися з нашими правозахисники, також зайшли до голови РДА Олександра Туренка, який сказав, що на сьогодні це важлива проблема. Також сказав, що з його сторони буде надана максимальна підтримка нашим діям для вирішення проблеми", – розповіли про результати зустрічі активісти "Стоп корупції".
Сміттєзвалище у  Глибокому  забруднює фільтратами ґрунти

Додамо, раніше юристи "Стоп корупції" звернулись до керівництва міжнародного аеропорту "Бориспіль" через небезпечну для діяльності підприємства та пасажирів роботу несанкціонованого полігону твердих відходів у селі Глибоке на Київщині. Правники проекту з'ясували, що сміттєзвалище знаходиться поруч зі злітно-посадковою смугою та окрім смороду може мати серйозні наслідки не лише для екології району, а й призвести до надзвичайних подій в роботі летовища. Неочікувані подробиці юристи виклали у зверненні.

"За результатами журналістського розслідування, ГО "Стоп корупції" виявлено передумови до виникнення небезпеки авіаційного руху навколо міжнародного аеропорту "Бориспіль", а також вагомі екологічні проблеми в приаеропортовій території.
Сміттєзвалище у  Глибокому  забруднює фільтратами ґрунти

Так, активістами ГО "Стоп корупції" виявлено факт функціонування значного за площею незаконного полігону твердих побутових відходів на території с. Глибокого Бориспільського району Київської області.

До нас вже неодноразово звертались занепокоєні цією ситуацією мешканці прилеглих населених пунктів, зокрема с. Глибоке, де вказували на порушення екологічного законодавства в частині забруднення довкілля та зазначали про відсутність законних підстав його розміщення в безпосередній близькості до населених пунктів та поблизу злітно-посадкової смуги Бориспільського аеропорту.

Журналістами та правозахисниками ГО "Стоп корупції" разом із залученими екологами неодноразово проводилось вивчення зазначеного полігону на предмет наявних законних підстав його функціонування, дотримання технологічних та санітарних норм, правил пожежної безпеки тощо. Залучені спеціалісти-екологи зафіксували грубі порушення, пов’язані з експлуатацією та утриманням полігону, що може призвести до екологічної катастрофи місцевого значення (зокрема, зафіксовано перевищення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, утворення та утилізації фільтрату, засмічення леткими фракціями прилеглої до полігону території, тощо). Наразі ГО "Стоп корупції" співпрацює з контролюючими та правоохоронними органами щодо вжиття ними відповідних заходів, скерованих на припинення незаконних дій та запобігання порушень зі сторони утримувачів полігону.

Водночас, за свідченнями фахівців-екологів, враховуючи безпосередню близькість розташування полігону до злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту "Бориспіль", утворюється небезпека для авіаруху літаків, адже органічні відходи з полігону та специфічний сморід приваблюють велику кількість птахів, які можуть стати причиною авіаційних аварій та надзвичайних наслідків через потрапляння птахів у турбіни літаків при злеті та посадці.

Також сморід з полігону та його періодичні загоряння стануть постійною причиною дискомфорту для пасажирів та персоналу міжнародного аеропорту.

Оскільки екологи, представники ГО "Стоп корупції" та місцеві мешканці вкрай занепокоєні такою ситуацією, просимо провести перевірку із залученням відповідних фахівців:

- впливу вказаного полігону на безпеку авіаційного руху;

- ступінь забруднення викидами у повітря аеропорту та інші негативні екологічні наслідки для навколишнього середовища", – зазначили у документі юристи "Стоп корупції".

Додамо, що згодом на несанкціонованому сміттєзвалищі поруч із міжнародним аеропортом "Бориспіль" сталась пожежа. Зайнялись на 600 кв м сміття.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: