Бориспiль
C

Головні новини

Доба без електрики через непорозуміння із ПАТ «Київобленерго»


Доба без електрики через непорозуміння із ПАТ «Київобленерго»

Добу без електропостачання були мешканці вул. Пушкіна у Борисполі та житловий район за ринком на вул. Лугова — вийшла з ладу підстанція, яка знаходиться у комунальній власності міста.
Доба без електрики через непорозуміння із ПАТ «Київобленерго»

«Електропостачання вимкнули 24 вересня, диспетчери у концентрі ПАТ «Київобленерго» заявки приймали, обіцяли, що бригада виїде. А наступного дня відмовили, мовляв, підстанція міська», — так розповідають про негаразди обурені мешканці. Бориспільська влада до ремонту змогла приступити наступного дня. Задля координації робіт Микола Корнійчук, перший заступник Бориспільського міського голови, прибув із наради, що проходила у Мінрегіонбуді за участі голів РДА та очільників міст України.
Після огляду підстанції з’ясувалося, що «згоріли» три автомати потужністю по 250 А і два (із трьох) запобіжники для високовольтних ліній, напругою 10 кіловольт. Автомати придбали за 2700 грн, а знайти запобіжники потрібних параметрів виявилося складно. Електропостачання відновили більш ніж через добу після відключення. Аналізуючи аварію, ремонтники називали можливі її причини: перевантаження підстанції та коротке замикання.
Існує парадокс: ПАТ «Київобленерго» користується міськими підстанціями, щоб надавати послуги споживачам, але за ремонт і обслуговування об’єктів не відповідає, — це, як видно із ситуації, компетенція міської влади за кошти громади.
Доба без електрики через непорозуміння із ПАТ «Київобленерго»

Довідка
• Підстанцію на вул. Пушкіна потужністю 250 кВА збудовано 10 років тому за кошти міської громади — тоді мікрорайон розбудовувався. Подібних комунальний підстанцій у Борисполі чотири. Окрім підстанції №1413 на вул. Пушкіна є ще РП-11 на вул. Новій ІІ, та підстанція 918 на вул. Франка, які залишились у спадщину від заводу «Прометей», а ще місто побудувало ТП 1662 на вул. Богдана Ступки.
• У міськвиконкомі констатують, що ПАТ «Київобленерго» не бере підстанції ні на обслуговування, ні у господарське відання, але готове прийняти у власність. Були спроби прийняти таке рішення, але депутати були проти, бо законодавство забороняє передавати об’єкти комунальної власності у приватні руки.

Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: