Бориспiль
C

Головні новини

Ганна Новосад: Міносвіти має визначитися щодо ЗНО, є приклад Великобританії


24 березня закінчується реєстрація на ЗНО-2020, а 4 квітня має відбутися пробне тестування, яке теж під запитанням — вважає екс-міністр освіти і науки України Ганна Новосад. Про перспективи вона поділилася на своїй сторінці у Фейсбук. 

За її словами, ми не знаємо справжню ситуацію в країні та масштаби епідемії, й до 4 квітня (дати проведення пробного ЗНО) все не тільки не закінчиться, а може набрати обертів. Тому під загрозою проведення основного ЗНО. Новосад вважає, що в таких умовах Уряд має визначитись із багатьма моментами тестування. Наприклад, це потребуватиме зняття заборон на перевезення між областями та обмеження на кількість людей в приміщенні, що наразі зробити неможливо. 

Як один із варіантів екс-міністр навела приклад Великобританії: тамтешнє Міносвіти 20 березня повідомило про скасування цього літа всіх іспитів для отримання атестату. «Натомість учням буде вирахувана очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах із предметів. Оцінка вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінок вчителів і попередніх освітніх результатів. Тим учням, які будуть не згодні з оцінками, буде надана можливість скласти іспити у 2021 році», — розповіла вона. 

Новосад зазначила, що на найближчому позачерговому засіданні Верховної Ради депутати мають визначитися та призначити нового керівника Міністерства освіти і науки України, бо часу обмаль. 

У обговоренні допису до зарубіжної ідеї загалом поставилися схвально, хоча дехто зазначав, що подібний варіант в Україні неможливий .

Зокрема Тетяна Вакуленко, директор Українського центру оцінювання якості освіти, коментуючи допис Новосад, зазначила, що модель Британії не є прийнятною для України: «Ми можемо і маємо гарантувати — ЗНО-2020 відбудеться! Міністерство освіти і науки України спільно з Центром оцінювання якості освіти працюють над адаптацією окремих складових процедури проведення ЗНО до непростої ситуації, що склалася». 

https://www.facebook.com/anja.novosad?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARA4FakOEMvQJb9Ln_NbTjYsIVsOzQTZojrHmROdF0R_Z-tyet3mFQBjP_c1FwOu3AbhGtNQgp9ul58e&hc_ref=ARQKCxJJ5QyV0dNeKDz9GhtO00gK_OL_RLzJwcHZd8er6yknWS9Fzn8xV8YgnFOCnj4&fref=nf

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: