Бориспiль
C

Головні новини

Другий етап медреформи у Борисполі: які послуги будуть безкоштовними


Попри карантин, медична реформа продовжується. 1 квітня стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно. Які послуги безоплатно отримуватимуть пацієнти бориспільських медичних закладів, дізнавалися «Вісті».

1 квітня 2020 року низка медичних послуг в Україні стала безкоштовною. Також змінилася форма фінансування медустанов і відтепер збільшилися зарплати лікарям. Про це повідомляє Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

Для того, аби медзаклад міг отримувати гроші за пацієнта, а отже, безкоштовно надавати послугу пацієнту, йому необхідно укласти договір на надання певної медпослуги із НСЗУ .

За словами директора КНП «ББЛІЛ» Олександра Щура,  підприємство отримало позитивні висновки НСЗУ не на весь перелік послуг, на які подані пакети документів. 

«КНП із 13 поданих заявок на надання послуг отримало 11 позитивних висновків. Договори з НСЗУ укладено. Нам відмовлено у діагностиці та лікуванні дорослих і дітей із туберкульозом та діагностиці, лікуванні та супроводі осіб з вірусом імунодефіциту. Як пояснюється на сайті служби здоров’я «Медзаклад не відповідає вимогам», — розповів Олександр Щур. 

За його словами, на такі послуги як реабілітація дорослих і дітей від 3 років із ураженням опорно-рухового апарату  чи нервової системи, або стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям, КНП не подавало заявки на ліцензію. 

 КНП «ББЛІЛ» зможе безкоштовно або із частковою оплатою надавати такі послуги:

на медичну допомогу при пологах;  медичну допомогу при гострому мозковому інсульті;  хірургічні операції доросли та дітям у стаціонарних умовах; амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога доросли та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;  стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; гістероскопія, колоноскопія, цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія та бронхоскопія (усі ці послуги діагностичні з ендоскопічною маніпуляцією) та мамографія грудних залоз.

«Працювати в умовах карантину складно, надання більшої частини з переліку безкоштовних послуг поки призупинено. Сподіваємося, що після епідемії медзаклад повернеться до колишньої практики у повному обсязі. Також  подаватимемо частину заявок на договори із НСЗУ повторно», — підсумував директор КНП «ББЛІЛ». 

Безкоштовні медичні послуги від приватного бізнесу 

Як вказується на сайті НСЗУ в розділі стану розгляду поданих пропозицій за групами медичних послуг, наразі на отримання проекту договорів зі службою здоров’я очікує і бориспільське ТОВ «Аптека 194», що на вул. Київський Шлях, 31. Даний медзаклад отримав позитивні висновки від НСЗУ на проведення бронхоскопії, амбулаторну вторинну (спеціалізована) та третинну (високоспеціалізована) меддопомогу доросли та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу; езофагогастродуоденоскопія; колоноскопію, цистоскопію та гістероскопію (діагностичні з ендоскопічними маніпуляціями).

Є лідери в Україні

Серед регіонів, в яких велика кількість закладів отримає значно більше фінансування, Полтавська область. Такі результати область показала тому, що в регіоні оптимізували медичну мережу, бо місцева влада подбала про оснащення лікарень, що забезпечило наявність в них кваліфікованого персоналу. Отже, заклади змогли податися на більшу кількість пакетів і на пріоритетні послуги, які НСЗУ оплатить за підвищеним тарифом.


До загального переліку безкоштовних послуг в Україні увійшли:

 • Первинна медична допомога.
 • Екстрена медична допомога.
 • Амбулаторна вторинна (спеціалізована) і третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям із медичною реабілітацією та стоматологічною допомогою.
 • Мамографія молочної залози.
 • Гістероскопія.
 • Езофагогастродуоденоскопія.
 • Колоноскопія.
 • Цистоскопія.
 • Бронхоскопія.
 • Лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах.
 • Хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарі.
 • Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.
 • Медична допомога при гострому мозковому інсульті.
 • Медична допомога при гострому інфаркті міокарда.
 • Медична допомога при пологах.
 • Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках.
 • Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей.
 • Діагностика і радіологічне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей.
 • Психіатрична допомога дорослим та дітям.
 • Діагностика і лікування дорослих і дітей з туберкульозом.
 • Діагностика, лікування і супроводження осіб з ВІЛ.
 • Лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів з використанням препаратів замісної підтримувальної терапії.
 • Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
 • Мобільна паліативна медична допомога.
 • Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, упродовж перших 3 років життя.
 • Медична реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням опорно-рухового апарату.
 • Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням нервової системи.

Механізм отримання безкоштовної медичної допомоги

Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. 

Скористатися ним може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен  мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. 

Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації.

На забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн

«Договори з НСЗУ на надання медпослуг за Програмою медичних гарантій (ПМГ) станом на 1 квітня підписали 1 тис 543 заклади спеціалізованої меддопомоги, з них 57 приватних. Це 90% закладів, які подали пропозиції НСЗУ. Ще 138 проектів договорів очікують на підписання. Так, практично всі комунальні медзаклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за договором з НСЗУ» —пояснила .в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан під час брифінгу. 

Також очільниця уточнила, що на забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Майже 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ. 

Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні таких 25), — на оплату їхніх послуг передбачено майже 4,7 млрд грн.
Загалом медзаклади України мали змогу отримати ліцензію на 26 пакетів медичної допомоги. Отже, ця допомога стала доступною (безкоштовною) громадянам.


Найбільше договорів підписали у таких областях:
- Харківська - 132;
- Дніпропетровська - 110;
- Львівська - 102.
Є відмови у підписанні: 3 - через те, що заклад не автономізований, 20 – відсутня ліцензія на медичну практику, 9 закладів, які подали неправильні статистичні дані.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Вересень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930