Бориспiль
C

Головні новини

Перші успіхи атлетів Борисполя та Київщини у гирьовому хортингу

На фото: один з епізодів чемпіонату Світу з гирьового хортингу. На помості виконує вправу з гирьового спринту Євгеній Биков (праворуч).

Схоже у світі з’явився новий вид спорту: це гирьовий хортинг. Як доказ вищесказаному, можу констатувати, що у Херсоні нещодавно відбувся перший чемпіонат Світу з цього виду спорту серед чоловіків, жінок та ветеранів.

У програму змагань входили гирьовий спринт - поштовх, ривок, а також гирьовий фіткрос, силова-фітнес-естафета та напівмарафон. Це я детально описую для того, щоб сказати головне: у цьому чемпіонаті взяли участь відомий атлет нашого міста, досвідчений маестро гирьового спорту Київської області Євгеній Биков та не менш відомий гирьовик з м. Переяслав-Хмельницька Яковченко Володимир.

Євгеній взяв участь у гирьовому спринті серед чоловіків у ваговий категорії понад 90 кг ( ривку гирі вагою 32 кг на кількість разів впродовж 5 хвилин). У цьому виді програми хортингу він посів 2 особисте місце виконав 105 ривків за 4 хвилини 30 сек. По нормативам, які, на жаль, ще офіційно не затверджені, це показник майстра спорту України. Яковченко Володимир змагався у чоловічому гирьовому напівмарафоні ( ривок гирі вагою 24 кг на кількість разів впродовж 30 хвилин) і став чемпіоном Світу серед чоловіків у ваговий категорії до 70 кг. Безумовно, звання «чемпіон Світу» поки що на сьогодні можна оголошувати лише умовно, оскільки у чемпіонаті крім України взяли участь атлети лише з Молдови, однак старт з цього виду спорту на всесвітньому рівні все ж таки зроблений.

Наприкінці слід додати, що відрядження Євгенія Бикова на змагання у м. Херсон відбулось завдяки фінансовій підтримки голови Бориспільської міської партійної організації «Опозиційний блок» Жук Олега Павловича.