Бориспiль
C

Головні новини

Добудова школи №5 знову відкладається


Тендер на добудову Бориспільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів — загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Костянтина Могилка (школа №5) проводитиметься по новому

Про те, що Європейський інвестиційний банк виділяє 5 млн євро безповоротної допомоги на добудову школи №5 у Борисполі, колишній міський голова Анатолій Федорчук повідомив на одній із планових нарад наприкінці жовтня 2019 року. Тоді Анатолій Федорчук висловив побоювання: «Від Європейського банку є певні умови щодо громадських слухань і процедури державних закупівель. Чесно кажучи, переживаю, чи захочуть будівельні компанії взяти участь у тендері, адже його умови жорсткі». (https://i-visti.com/news/7140-5-mln-yevro-vd-yevropeyskogo-nvesticynogo-banku-dlya-dobudovi-nvk-m-kmogilka.html).

По факту виявилося навпаки. 5 млн євро — вагомий привід для забудовників боротися за право виконувати будівельні роботи. На жаль, методи боротьби були не завжди порядними. Після кожного проведеного тендеру сипався шквал скарг до антимонопольного комітету. І результати тендерів відміняли. Надія з’явилася після того, як 19 квітня 2020 році вступив у дію новий Закон про тендерні закупівлі, що передбачає посилення відповідальності сторін. Зокрема, щоб поскаржитися до антимонопольного комітету, потрібно заплатити кошти. Також посилюється відповідальність членів тендерного комітету — від штрафних санкцій і до кримінальної відповідальності, якщо з’ясується, що тендерна документація розробляється під одного учасника.

У 2020 році тендер, проведений відповідно до нових законодавчих норм, таки відбувся. 20.07.2020 року пройшло відкриття пропозицій, визначили переможця. Процедура перевірок забудовника при проведенні міжнародного конкурсу серйозна і проводиться довго. Наприкінці грудня минулого року — на початку січня 2021 очікували остаточного вердикту і дозволу для управління капітального будівництва Борисполя підписувати договір із забудовником-переможцем.

Але у понеділок, 1 лютого, на плановій нараді у міського голови Володимира Борисенка стало відомо, що результати тендеру знову анульовано. «Тендер відбувся, але договір заключити ми не змогли, — доповів заступник начальника УКБ В’ячеслав Петрик. — Були певні моменти, які завадили це зробити. Черговий тендер відбудеться у червні». Інших подробиць щодо причин скасування результатів тендеру заступник начальника управління не озвучив.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: