Бориспiль
C

Головні новини

Служба у справах дітей — про відібрання та усиновлення


За дорученням міського голови протягом останніх трьох тижнів службою у справах дітей та сім’ї Бориспільської міської ради на території сіл, що увійшли до Бориспільської міської громади, проінспектовано близько 50 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Про подробиці роботи «Вістям» розповіла начальник служби у справах дітей та сім’ї Ірина Величко.

Інколи зволікати з відібранням дитини не можна

«Ми працюємо з багатьма неблагополучними сім’ями, близько тридцяти взяті під соціальний супровід. 15 лютого на виконкомі порушили питання про відібрання дітей у матері без позбавлення батьківських прав. На минулому тижні теж було аналогічне рішення. Якщо такі сім’ї контролювати, то сім’ю для дітей ще можна зберегти», — говорить Ірина Величко.
Якщо служба вилучає дітей, то протягом семи днів зобов’язана порушити питання про позбавлення батьківських прав чи відібрання дитини. Часто батькам дають шанс виправитися, але сім’ї бувають настільки безнадійні, що працювати з ними вже немає сенсу. Зокрема ті, де батьки мають багаторічну алко- і наркозалежності, систематично лишають дітей самих, в тому числі і в нетоплених приміщеннях, не мають чим годувати дітей тощо.
«У цьому випадку ніякого позитивного результату вже не буде. Якщо не вилучати негайно, ми просто затягуємо час. Діти в таких сім’ях фактично вже є безпритульними. Не можна допустити, аби ситуація призвела до невиправних наслідків!» — наголошує начальник служби у справах дітей.
За даними служби, за минулий рік у Борисполі з неблагополучних сімей було вилучено 7 дітей. Деякі з них попередньо обстежувалися і пройшли лікування в КНП «ББЛІЛ». Всіх вилучених дітей помістили в Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків».

Усиновлення без патетики

Ірина Величко зазначає, що ті, хто має бажання усиновити дитину й переконані в тому, що вони ідуть правильним шляхом, мають шанс це зробити. Як правило, більшість пар бажають всиновити дитину до року. А буває, що свідомо шукають вже більш дорослих.
Минулого року в Борисполі було 8 усиновлень. Як свідчить статистика, переважна більшість сімей, які усиновлюють дітей, власних не мають. Є поодинокі випадки, коли усиновлювачі вже є чи були батьками, але їхні власні діти виросли чи внаслідок якоїсь трагедії загинули.
«У цьому році в місті вже було два усиновлення. Діти не місцеві, але з Київської області, — коментує Ірина Величко. — Одні усиновлювачі стали батьками для дворічної дівчинки, інші — для майже трирічного хлопчика. Це велика відповідальність».
На запитання, чи може бути в усиновленні якась корислива мета, співрозмовниця відповідає негативно. Пояснює, що від держави батькам-усиновлювачам призначається лише державна допомога, аналогічна допомозі по народженню дитини. Жодних інших преференцій від держави новоспечені батьки не отримують. Більше того, питання оздоровлення і лікування потім лягає виключно на їхні плечі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: