Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування: життя в часи локдауну


В період локдауну «Вісті» вирішили дізнатися, наскільки місцева лікарня забезпечена медичним персоналом, ліками та необхідним обладнанням для боротьби з коронавірусом. Про роботу закладу та медичне сьогодення Бориспільщини розповідає головний лікар Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Олександр Щур. 

КНП «ББЛІЛ» в 2021 році продовжує працювати в напруженому режимі. Це пов’язано з ковідом, який не тільки не вщухає, а й призвів до чергового локдауну. Загалом Бориспіль має 85 ліжок для хворих на ковід.
За словами Олександра Щура, лікарня також надає допомогу по екстрених випадках мешканцям колишнього Яготинського і Переяславського районів, що увійшли до Бориспільського району, адже лікарні цих районів обслуговують виключно хворих на ковід, а звідти, в свою чергу, відправляють до Борисполя пацієнтів з інсультами, інфарктами, гострими хірургічними патологіями тощо. У зв’язку з цим уся робота КНП «ББЛІЛ» направлена на надання послуг пацієнтам, хворим на ковід та з ургентними патологіями (гострий апендицит, защемлена грижа, перфоративна виразка шлунку, шлунково-кишкові кровотечі, травматичні пошкодження внутрішніх органів, гострі кишкові непрохідності та ін.). Кількість планових операцій та госпіталізацій зменшилась — поки не критично, але ситуацію потрібно весь час тримати під контролем.

Нові пакети медичних гарантій та майбутнє скорочення штату

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування знаходиться на етапі підписання пакету медичних гарантій з Національною службою здоров’я України. «Ми подали заявки на 13 пакетів. Зараз уже отримали підтвердження на 10 із них. На три ще очікуємо відповіді», — розповідає Олександр Щур.
З нових пакетів — надання послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах. Тепер вагітні зможуть отримати повний спектр обстежень безкоштовно, а лікарня кожний місяць буде отримувати від держави 1000 грн за кожну вагітну, яку буде вести в амбулаторних умовах.
«Після того, як буде відомо, на яку суму наша лікарня заключить пакет договорів із Національною службою здоров’я України, можна буде спланувати подальшу роботу лікарні і розуміти бюджет, — зазначив Олександр Щур. — Якщо в 2020 році глобальна ставка за пролікований випадок в стаціонарі була 4300 грн за випадок, то в 2021 році вона стала 4800 грн. Різниця складає 7%. А мінімальна зарплата, ціни на медикаменти та харчування зросли на понад 20%. Як виживати медичному закладу в цих умовах? Складно. Саме тому вже найближчим часом у нас буде скорочення штату. Є ділянки, де ми повністю забезпечені персоналом. Є такі, де маємо критичний мінімум співробітників. Тому під час скорочення людям буде запропоновано місця роботи, де у нас є вакансії».

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування: життя в часи локдауну

Апарат ШВЛ (штучної вентиляції легень).

Ліками забезпечені

Забезпечення лікарськими засобами зросло в рази — кошти від Національної служби здоров’я України надходять вчасно. «По медичних гарантіях — а саме по інсультах, інфарктах, ковіду, пологах — ми забезпечуємо пацієнтів в межах усіх ліків, які знаходяться в національному переліку згідно протоколів лікування, — розповідає очільник лікарні. — Ліки, які не входять до нацпереліку, пропонуються, коли є згода на їх придбання. Адже є лист згоди, і при бажанні пацієнти можуть придбати ліки поза вищезазначеного переліку».
Що стосується лікування ковіду, то, за словами Олександра Щура, лікарня майже повністю забезпечена ліками згідно протоколу лікування.
«В тяжких випадках ми в основному забезпечені Актемрою і Біовеном. Ці ліки дуже дороговартісні, ампула Біовену, наприклад, коштує 7 000 – 8 000 грн. А на одного пацієнта потрібно три ампули, а це до 24 000 грн, — розповідає Олександр Щур. — Проте ці ліки є у нас, і при необхідності лікар вирішує та призначає ці препарати хворому».

Новий корпус лікарні

У лікарні повністю зроблено ремонт поліклінічного відділення, перший поверх, відділення екстреної медичної допомоги, відремонтовано дитяче та травматологічне відділення. В 2020 році завершився ремонт реанімації, кардіологічного відділення, неврології. Залишилося не відремонтованим ще відділення хірургії. За словами Олександра Щура, вже пройшла процедура тендерних закупівель і через 1-2 тижня почнеться ремонт операційної з подальшим ремонтом хірургічного відділення. Також у планах будівництво нового корпусу. Є проектні пропозиції на основі медичного завдання з урахуванням побажань директора лікарні, його заступників та завідувачів відділень. Тому, скоріше за все, найближчим часом буде проведено проектування нового корпусу.

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування: життя в часи локдауну

Дозатор кисню.

Додаткове відділення для ковід-хворих

У зв’язку зі зростанням кількості хворих на ковід 17 березня відкрито ще одне стаціонарне відділення для їх лікування. У колишньому неврологічному корпусі облаштовано додаткових 45 ліжок, до 16 з них підведено точки централізованого киснепостачання. Решта ліжок передбачається для пацієнтів, які потребуватимуть лікування за допомогою кисневих концентраторів. Загалом у двох корпусах медзакладу наразі є 85 ліжкомісць для хворих на ковід і вони постійно наповнюються. Якщо щодня виписується 8-10 людей, стільки ж і додається нових на лікування. Відділення майже повністю заповнене, є тільки 2-3 резервні місця.

Система киснепостачання

На початку лютого завершилося встановлення потужної системи киснепостачання для хворих на COVID-19. Це дало можливість в рази знизити ризик можливої нестачі кисню для хворих та суттєво полегшило виконання обов'язків для персоналу лікарні.
Укладено договори з трьома фірмами на постачання кисню. Проте по суті постачає кисень лише одна компанія — Лінде Газ Україна, один із провідних постачальників промислових і спеціальних газів, а також газового обладнання в Україні. Інші компанії через брак кисню не в змозі задовольнити потреби нашої лікарні.
Розпочали роботи по встановленню ємкості об’ємом три кубічних метри, наразі система працює. До її встановлення витрачали по 50-60 балонів кисню на добу. Зараз кисню вистачає на 4-5 доби, в залежності від того, скільки у лікарні лежить хворих під ШВЛ чи під СІПАП.
Що стосується другого приміщення, де лежать хворі на ковід, його киснепостачання забезпечується за допомогою кріоциліндрів.

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування: життя в часи локдауну

Кисневий концентратор.

Вакцинація триває

25 березня першу дозу вакцини проти коронавірусу серед інших медпрацівників отримав і директор Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Олександр Щур.
«Я перехворів на коронавірус ще в серпні минулого року. Хвороба протікала в легкій формі. Але для подолання епідемії потрібна загальна вакцинація, тому нещодавно я провакцинувався. Після введення вакцини було легке нездужання увечері, кілька днів був біль в області ін’єкції, проте це стандартні симптоми. Загалом я переніс процедуру задовільно», — ділиться Олександр Щур.
Також очільник лікарні зазначив, що, оскільки на сьогодні Україна живе в умовах епідемії, щоб убезпечити своє здоров’я, без особливої потреби не варто виходити на вулицю, а за першої можливості потрібно вакцинуватися. І, звісно, при перших симптомах хвороби звертатися до свого лікаря загальної практики сімейної медицини. Якщо такого досі немає — саме час негайно укласти договір із сімейним лікарем.

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування: життя в часи локдауну

Флоуметр.

Кисневі концентратори, дозатори кисню, флоуметр та ШВЛ — різниця є

Багато хто плутається чи взагалі не розуміє, які апарати допомагають дихати під час коронавірусу. Саме тому «Вісті» вирішили детально зупинитися на цьому питанні.
Адже, наприклад, потрібно розуміти, що концентратори кисню та назальні дозатори кисню — це зовсім різні апарати (принаймні, це видно мінімум із назв).
Тим не менш, навіть депутати та політики часто плутають назви апаратів та їх призначення, бездумно чи навмисно маніпулюючи суспільною думкою при обговоренні в соцмережах.
Кисневий концентратор — це апарат, який виробляє кисень із навколишнього середовища. Його продуктивність від 5 до 10 л кисню на хвилину в залежності від марки апарату. У лікарні Борисполя є близько 60-ти кисневих концентраторів. Вони розміщені в інфекційному відділенні, у відділенні терапії, неврології, на приймальному покої.
Яка основна функція кисневих концентраторів та як вони функціонують? Кисневі концентратори дозволяють заповнити нестачу кисню в крові людини. Це пристрій, який виділяє кисень з атмосферного повітря. Тобто кімнатне повітря проходить крізь молекулярне сито — мережу із цеолітних кульок, які затримують молекули азоту та пропускають молекули кисню.
Кисневий концентратор необхідний для людей, які мають середню тяжкість протікання хвороби. Апарати знаходяться біля ліжка хворого і полегшують йому дихання.
«Апаратів достатньо. Саме тому, коли минулої осені представники однієї з політичних сил запропонували подарувати лікарні кілька одиниць концентраторів, керівництво закладу рекомендувало подарувати кисневі концентратори в інші лікарні, які їх не мали. По Київській області таких було чимало. Якщо б лікарні були запропоновані апарати ШВЛ чи HFNC, ми б із радістю прийняли і приймемо цю пропозицію», — зазначає Олександр Щур.
Також кисень подається через флоуметр, функція якого полягає в регулюванні витрати і зволоження газоподібного кисню, що подається пацієнтові. Завдяки кисневій точці людина може отримати до 15 л кисню на хвилину. При необхідності пацієнти дихають цим апаратом цілодобово.
Дозатор кисню зі зволожувачем для назальної високопотокової оксигенотерапії, HFNC застосовують, якщо людина знаходиться у важкому стані. Завдяки HFNC хворий отримує 60-70 л кисню на хвилину.
ШВЛ — апарат штучної вентиляції легень. Якщо людина у важкому чи критичному стані, вона отримує кисень від апарату штучної вентиляції легень. Його продуктивність 60-70 л кисню на хвилину.
ШВЛ може працювати як СІПАП, тобто нагнітати кисень за допомогою маски. Це одна з його функцій. Інша — допомога штучно дихати людині за допомогою інтубаційної трубки.

Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування: життя в часи локдауну

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: