Бориспiль
C

Головні новини

В’ячеслав Деркач: «Ми зобов’язані подавати приклад»


У Борисполі розпочалось формування батальйону територіальної оборони. До нього можуть вступити як звичайні мешканці, так і депутати міської ради. Одним із перших до нового батальйону тероборони вступив депутат В’ячеслав Деркач. Про причини свого рішення він розповів «Вістям».

— Прокоментуйте своє рішення.
— Початок ця історія бере у 2015 році, коли почалось створення загонів територіальної оборони. Вже тоді я звернувся до воєнного комісаріату, пройшов медичну комісію. Потім були збори, навчання. А зараз, у зв’язку зі створенням батальйону територіальної оборони, який вже формується на контрактній основі, необхідно знову пройти медичну комісію, подати документи та підписати контракт. Так званий контракт резервіста.
— Що передбачає цей контракт? Чим він відрізняється від звичайного?
— Багатьох людей лякає саме слово контракт. Але контракт резервіста — це інша справа. Ти фактично живеш звичайним життям. Час від часу проходиш навчальні збори. До служби ж ти приступаєш лише у разі оголошення військового стану в країні.
— Скільки ваших колег депутатів вступили у батальйон?
— На даний момент разом зі мною комісію пройшов Ілля Луців, також я знаю, що в тероборону збираються Євгеній Грона та Євгеній Сірик. Це приклад для людей, аби вони розуміли, що нічого тут жахливого немає. Проте у разі війни краще зустріти її підготованими. Це наша держава, наше місто, тут живуть наші діти, і ми повинні їх захищати.
— Ви впевнені у важливості і необхідності таких формувань?
— Цей батальйон необхідний. Адже основними завданнями територіальної оборони є забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ, охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями, підтримання правового режиму воєнного стану, а також охорона та захист державного кордону України. Тобто головне завдання — охорона саме свого міста, підприємств критичної інфраструктури, таких як РЕМ чи водоканал. Адже якщо вимкнуть світло, воду, перестане працювати каналізація, як довго ми протримаємось?
Це будуть люди, які пройшли навчання, знають один одного і вміють працювати в команді. Аби не трапилось такого, як у 2014 році, коли на Донбас йшли непідготовлені люди.
— Що ви хотіли би сказати мешканцям громади?
— Закликаю усіх долучатись до батальйону територіальної оборони. Звісно, ми всі сподіваємось на мир, але якщо війна прийде до нас, відсидітись вдома не зможе ніхто. Тому краще зустріти її поряд із побратимами у бойовому підрозділі. Усі бажаючі можуть звернутись із відповідною заявою у Бориспільський військовий комісаріат.

Бориспільський ОМВК, м. Бориспіль, вул. С. Камінського, 6
тел: (04595) 6-25-71 (мобілізаційний відділ)
(04595) 6-23-45 (черговий військового комісаріату)

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: