Бориспiль
C

Головні новини

Береги Дніпра заховані за парканами


Забудова берегів Дніпра підприємствами, підприємцями та приватними особами стала болючою темою сьогодення. Масштаби проблеми вражають. У цьому мав змогу переконатися в.о. голови Бориспільської РДА Руслан Олексійович Дяченко, коли разом із поліцією, активістами, які відстоюють право на вільний доступ до води, та журналістом «Вістей» здійснив поїздку берегами Дніпра. «Вісті» дізналися про перші кроки, ініційовані керівником за результатами цієї поїздки.

База відпочинку GREEN PARK — «Техас»

Відразу біля в‘їзду — заправна станція, схожа на газову. Її розташування на березі річки насторожує.
За гроші можна користуватися багатьма послугами, які вони пропонують. Заїхати на територію власною машиною реально, якщо маєте зайві 100 грн. На цій території відразу за шлагбаумом є ділянка з виходом до води, і нею підприємець міг би поступитися рибалкам та відпочивальникам, які не потребують додаткових послуг. Цією пропозицією активісти поділилися з очільником району.

Береги Дніпра заховані за парканами

Береги Дніпра заховані за парканами

«Піонерський» пляж

Замість колись просторого піщаного берега там залишився вузенький засмічений прохід до води, відгороджений з обох боків сіткою. До загородженої зони потрапили навіть столики з лавочками, за якими ще кілька років тому мали змогу відпочивати рибалки. Сьогодні важко повірити, що на цьому пляжі, який нині поріс очеретом, була зона для купання вихованців піонерського табору, розташованого у селі Кийлів.

 

Береги Дніпра заховані за парканами

Береги Дніпра заховані за парканами

Причал за парканом

Впритул до майбутнього пляжу — бетонний причал. Його повністю обгороджено парканом. Хоча рибалки і знаходять можливість дістатися облюбованого місця, щоб закинути вудку.

Береги Дніпра заховані за парканами

Береги Дніпра заховані за парканами

Майбутній пляж зі зручностями

За документами — це зона рекреаційного призначення. Зараз там ведуться роботи з благоустрою, розчищаються чагарники. Роботи виконуються під керівництвом людини, яку називають по простому — Армен. Його тут добре знають, і мешканці, і рибалки йому довіряють.
Армен повідомив, що господар території — директор Київметробуду Володимир Петренко. У нього договір оренди під облаштування пляжу. Роботи ведуться у рамках цільового призначення землі. Усе робиться для комфортного відпочинку людей. Передбачено і облаштування вбиральні.
Заїзд машиною платний — 50 грн, але охорона стежить за збереженням автомобіля.
Армен наголосив, що безкоштовно можуть заїжджати пенсіонери, місцеві жителі, учасники АТО.

Береги Дніпра заховані за парканами

Центральний пляж села і району

Він розташований трохи далі по берегу. Центральний пляж села Кийлів — це невелика ділянка піску, кілька кривих дерев на березі і маленький відрізок з пологим спуском для виходу до води — це єдиний пляж на весь район.

Береги Дніпра заховані за парканами

Клуб «Селфіш» — держава в державі

Тут, схоже, закон не писаний. Попри обіцянки, які представники клубу давали взимку активістам, тут працюють земснаряди, вони намивали і продовжують намивати пісок, знищуючи місця нерестилищ, розширюючи суходіл. Рибалки скаржаться, що пропливати човнами поряд заборонено. Охорона наполегливо рекомендує пливти подалі, бо у них, мовляв, люди відпочивають. 

Береги Дніпра заховані за парканами

Затока біля урочища Педячка поза зоною доступу

Навіть у присутності керівника району до затоки проїхати не вдалося. Ні асфальтовою дорогою, яку підприємство Карань Процівське приватизувало ще кілька років тому, бо там у них вольєри, ні ґрунтовкою, якою взимку ще був доступ до води. Ґрунтовкою пропонували пройти пішки, а це кілька кілометрів. Так само пішки пропонують добиратися до води рибалкам. І це поки ще не побудовані нові вольєри. Навіть дзвінок керівництву підприємства про те, що приїхав очільник району, на ситуацію не вплинув. 

Береги Дніпра заховані за парканами

Береги Дніпра заховані за парканами

Береги Дніпра заховані за парканами

Вода недосяжна

По всьому маршруту слідування ставилися відмітки геолокації, щоб була змога звірити розташування об’єктів із кадастровою картою. Дорога вздовж Дніпра переважно тягнеться поміж дачними будиночками та височенними бетонними парканами.
На спуску, який рибалки використовували для човнів, уже огороджено чималу ділянку, розпочалося будівництво зі зміною берегової лінії. З’ясувалося, що людина купила собі землю — 2 гектари, і будує будинок на березі Дніпра.
Неподалік нові ділянки, схоже, теж приватні, які саме звільняють від дерев. Непотрібне спалюють на місці.

Береги Дніпра заховані за парканами

Береги Дніпра заховані за парканами

У підсумку

Навряд чи можливо зараз з’ясувати, на якій підставі, всупереч Конституції, яка гарантує 100-метрову зону вільного доступу до води, земля на берегах Дніпра потрапила в приватні руки. Руслан Дяченко запевнив, що влада шукатиме можливість виправити ситуацію. «Є декілька думок з цього приводу, — зазначив він. — Спробуємо зробити соціальне партнерство. Бізнесменів, які отримали ділянки, попросимо облагородити їх частини, щоб рибалки та відпочивальники мали доступ до води».

Як з’ясувалося 

Через кілька днів після поїздки Руслан Дяченко повідомив «Вістям», що власників прибережних ділянок встановили.
• Дві ділянки біля «Піонерського» пляжу з 2019 року належать Андрію Берднику. Одна (0,08 га) — у приватній власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, а друга (0,1894 га) — право оренди на землю комунальної власності. Її цільове призначення — для сінокосіння і випасання худоби.
• База відпочинку GREEN PARK. Там державна власність і право оренди ділянки має Валерій Палагуда. Одна ділянка оформлена в 2017 році — 3,5 га, інша — 3,5 га — була орендована ще в 2015 році, зараз там розташований газозаправний комплекс.
• Для з’ясування ситуації з намиванням піску клубом «Селфішклаб» РДА направила лист щодо проведення державного контролю у сфері користування надрами та надродобування до Державної служби геології та надр України. Триває перевірка.
Після встановлення власників із ними були проведені розмови, щоб вони не перешкоджали доступу до води рибалкам та відпочивальникам. На словах власники погодилися. Адміністрація тримає ситуацію на контролі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Віталій Ісай 6 травня 2021 13:41
    • Не подобається
    • +1
    • Подобається
    Виникає запитання про законність забудови на території з призначенням для сінокосу та випасу худоби! І для досягнення нашого конституційного права для вільного виходу до берегів Дніпра потрібно тих корупціонерів і шахраїв звідти видворити! І вони повинні понести адміністративну і кримінальну відповідальність за самовільну забудову, вирубку дерев, намивання берегів! А адміністрація не тримає ситуацію під контролем, а лише як жебраки їздить до них з протягнутою рукою щоб хабара дали! На адміністрацію плювати вони хотіли через свої високі забори! Ганьба вам! Обранці народу!
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: