Бориспiль
C

Головні новини

Сортування сміття у Борисполі — буде. Але пізніше


Завершився конкурс із вивезення побутових відходів на території Бориспільської ОТГ. Відповідно до результатів, оприлюднених на засіданні виконавчого комітету Бориспільської міської ради 24 травня, переможцем стало бориспільське КП «ВУКГ» (керівник Богдан Меташоп).
Заступник міського голови Віталій Горкун під час засідання доповів, що у конкурсі взяв участь один-єдиний учасник. Зазначалося, що пропозиція КП «ВУКГ» відповідає всім кваліфікаційним вимогам і конкурсній документації. За результатами проведення оцінки конкурсна пропозиція набрала 33 бали із 38 можливих, тому було прийнято рішення про визнання конкурсу таким, що відбувся, та визнати учасника переможцем конкурсу. Відповідно до пропозиції КП «ВУКГ» вивезення побутових відходів з контейнерних майданчиків та від індивідуальних житлових будинків приватного сектору буде коштувати 28,19 грн із особи та 169,14 грн за куб із інших споживачів.


Нагадаємо, у коментарі «Вістям» щодо оголошення конкурсу в березні 2021 р. тодішній очільник управління житлово-комунального господарства В’ячеслав Толкач зазначав, що цьогорічні умови конкурсу будуть принципово новими, і підприємство, що його виграє, матиме не тільки здійснювати вивезення ТПВ, а й встановити контейнери для роздільного збору паперу, пластику, скла тощо та займатися їх сортуванням. За його словами, раніше ці послуги були розділені на два лоти, і з цієї причини конкурс на роздільне сортування протягом останнього року доводилося оголошувати кілька разів, і кожного разу бажаючих взяти в ньому участі не було — адже займатися лише окремими видами відходів економічно невигідно.
Тоді ж очільник управління ЖКГ заявив, що про намір брати участь у конкурсі вже заявили кілька компаній, в т.ч. із Обухова, де знаходиться потужний сортувальний комплекс. Щодо місцевого ВУКГ зазначалося, що підприємство не має достатньої матеріально-технічної бази та потребуватиме біля 30 млн гривень для закупівлі техніки, тому вигідніше віддати перевагу досвідченій компанії, яка вже має досвід сортування та все необхідне для його здійснення.
Як сталося, що потенційні учасники не взяли участі в конкурсі, чи зможе місцеве КП надавати послуги належної якості та коли містянам чекати встановлення контейнерів для роздільного збору відходів, «Вісті» запитали у директора КП «ВУКГ» Богдана Меташопа.


За його словами, підприємство мало сумніви щодо своєї участі у конкурсі, але коли стало відомо, що комерційні підприємства відмовились від подання пропозицій, КП «ВУКГ» вивчило конкурсну документацію та направило свою пропозицію. Щодо роздільного збору відходів та їх сортування Богдан Меташоп зазначив, що такі послуги в цьому році будуть виконуватися лише на території старостинських округів. У місті Бориспіль поки діятиме поточний договір на вивезення сміття, строк якого закінчується у 2023 році. Цим договором сортування сміття та встановлення контейнерів для роздільного збору не передбачено. Втім, керівник ВУКГ запевнив, що після закупівлі та встановлення контейнерів у селах підприємство може розглянути можливість дострокової організації аналогічного збору у Борисполі. «Ми подали до міської влади інвестиційну програму, яка передбачає закупівлю і необхідного обладнання, і техніки (сміттєвозів тощо), і контейнерів для роздільного збору сміття. Маємо надію, що наше прохання задовольнять і ми зможемо виконувати обов’язки якісно і вчасно», — прокоментував Богдан Меташоп.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: