Бориспiль
C

Головні новини

У мийних засобах обмежать вміст фосфатів


Уряд підтримав рішення, яке допоможе захистити від цвітіння українські водойми — постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів». 

Документ покликаний запровадити поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах. Зміни стосуватимуться мийних засобів як для побутового прання, миття й очищення, так і для промислового.

Провідні країни світу почали запроваджувати подібні обмеження ще наприкінці минулого століття. 10 років тому Європарламент взагалі наклав заборону на використання фосфатів у засобах для прання. 

Важливо. Тотальне використання фосфатів у мийних засобах та, як наслідок, перенасичення водойм, куди потрапляють стічні води, фосфатами, призводить до швидкого розмноження синьо-зелених водоростей. За підрахунками фахівців, лише 1 г фосфатів у воді сприяє появі 5-10 кг водоростей. В українські водойми протягом 2020 року потрапило більше 6000 тонн фосфатів. Фосфати містять близько 90% мийних і пральних засобів, що представлені на ринку України. 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: