Бориспiль
C

Головні новини

Пилові бурі можуть стати звичайним явищем для України


Пилова буря, яка накрила Київ у вівторок, 22 червня, прийшла в Україну з Середньої Азії. 
Через кліматичні зміни та людську діяльність подібні надзвичайні явища стають все частішими.
У квітні минулого року у Києві теж спостерігали пилову бурю. Тоді це пояснювали аномально довгою відсутністю опадів. Вітер здіймав у повітря хмари часток пересушеного ґрунту і відносив на великі відстані. Ще рік тому для Києва це було незвичним явищем, але, як бачимо, пилові бурі стають нормою.


Цього року пилова завіса накрила столицю 22 червня. У понеділок її спостерігали у Полтавській та Чернігівській областях. А у вівторок вдень на погіршення видимості та пил у повітрі почали скаржитися й у Києві. При цьому запаху диму не відчувалося. 
У розмові з журналістами BBC News Україна метеорологи припустили, що причиною явища можуть бути пилові бурі у Середній Азії. Згодом у КМДА уточнили, що за даними супутникових спостережень, над частиною України зафіксували пилову бурю «Астраханський суховій», яку принесло з півдня Росії. У ДСНС повідомили, що рівень концентрації пилу в повітрі знизиться до норми уночі, 24 червня.  
Екологи вважають що кількість ураганів, посух та пилових бур в Україні надалі лише зростатиме. Основні причини — кліматичні зміни, а також людська діяльність. Так, за даними продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у 2017 році Україна посідала перше місце у світі за кількістю розораних земель. Без природного рослинного покрову розорані ґрунти швидко втрачають вологу і піддаються ерозії.

Джерело: пресслужба Костянтина Ялового, депутата Київської міської ради

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: