Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільтепломережа: підходи нові, борги старі


Котельня на Шептицького цього літа підігріває воду для басейну Бориспільської ДЮСШ твердопаливним котлом з використанням пелетів. Скориставшись цією нагодою, фахівці КПТМ Бориспільтепломережа провели випробування зі спалювання щепи, яка утворилась  під час санітарної обрізки дерев міста  Бориспіль. Про перші результати цієї роботи повідомила на плановій нараді у Бориспільського міського голови директор підприємства Маріанна Желєзко. Вона наголосила, що використання такого палива можливе і повідомила попередні розрахунки. Орієнтовно визначено, що якщо для вироблення теплової енергії бюджетним підприємствам використовувати щепу, яка за рік накопичилась в Бориспільському КП ВУКГ, то підприємство отримає кошти в розмірі 500 тис. грн, які можуть бути направлені для закупівлі газу.

Ці розрахунки необхідно ще уточнювати, щоб врахувати витрати на сортування та транспортування палива, визначити енергетичну цінність щепи, витрати на заробітну плату та інше. Повний аналіз можна буде зробити з початком опалювального сезону. Але точно можна сказати, що даний процес допоможе більш якісно утилізувати відходи деревини у місті . 

Також у рамках підготовки до опалювального сезону необхідно вивчити можливість паралельної роботи твердопаливних і газових котлів. Адже це реальна перспектива економії  і зменшення навантаження на бюджет громади. 

Болючим питанням для підприємства залишається заборгованість. Маріанна Желєзко повідомила «Вістям», що станом на сьогодні споживачі заборгували підприємству за надані послуги більше 39 млн. грн. У той же час КПТМ «Бориспільтепломережа» винна 18 млн. грн. за газ і 7 млн. грн. за його розподіл. Якби сталося диво і заборгованість перед підприємством споживачі погасили, цього вистачило б і розрахуватися за газ, і провести більше робіт по підготовці до зими, враховуючи енергоефективні заходи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Олександр 7 липня 2021 09:50
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Чи аналізував хтось, які будуть викиди в атмосферу з труби. Адже труба не набагато вища за п'ятиповерхові будинки, якф розташовані зовсім поруч. В похмуру безвітренну погоду може виникнути багато проблем.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: