Бориспiль
C

Головні новини

Через зміну клімату в Україні може поширитися малярія


У липні комарі атакували узбережжя Азовського та Чорного морів, а збільшення їх кількості помітили також мешканці Києва та інших регіонів.
У світі налічується близько 3 тисяч видів комарів, із них в Україні мешкають понад 100 видів. Ентомологи кажуть, що сезон комарів триває протягом семи місяців — з квітня по жовтень. Різке збільшення кількості комах спостерігають не лише цього року. 
Комарі переносять Бореліоз (хворобу Лайма), лімфатичний філяріоз (зараження паразитами) і туляремію (бактеріальне захворювання). Укуси викликають алергічні реакції майже у всіх людей. Але найбільшою загрозою є малярія — небезпечне для життя захворювання, що викликається паразитами й передається через укуси інфікованих самок малярійних комарів.
За підрахунками ВООЗ, у 2019 році в усьому світі на малярію захворіло 229 мільйонів людей. Близько 409 тисяч людей померло. В Україні ж, за даними МОЗ, щороку реєструють близько 50 випадків захворювання. У 100% випадків пацієнти заражаються під час подорожей. Загалом передача малярії відбувається в 87 країнах світу. Найбільше ризикують туристи, які подорожують по Африці, Індії, Шрі-Ланці, Бразилії, В'єтнаму і Колумбії. Саме тому перед поїздкою в ці регіони варто пройти курс хімічної профілактики проти малярії. 
Хоча в Україні малярійні комарі теж є, небезпеки зараження вони поки не несуть: постійні джерела інфекції відсутні, а клімат не дозволяє збудникам хвороби встигнути розвинутися. 
Разом із тим вчені вважають: через глобальне потепління український клімат з кожним роком змінюється. У разі, якщо разом із підвищенням температури в Україні почастішають тривалі періоди високої вологості, малярія почне поширюватися й у нас. Наскільки масовим буде це явище, залежить від інтенсивності кліматичних змін. Це ще один із десятків і сотень фактів, які доводять необхідність дбати про довкілля і боротися з глобальним потеплінням.

Джерело: пресслужба депутата Київської міської ради Костянтина Ялового

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: