Бориспiль
C

Головні новини

Гора другий рік поспіль без дитячого садочка. У чому затримка з ремонтом та коли чекати на відкриття?


Капітальний ремонт дитячого садочка в селі Гора перетворився у справжнє випробування для мешканців громади. Роботи, які розпочались влітку 2020 року, досі тривають. А батьки вимушені вже другий рік поспіль шукати місце для своїх дітей.

Гора другий рік поспіль без дитячого садочка.  У чому затримка з ремонтом та коли чекати на відкриття?

1 вересня сільський голова Роман Дмитрів та голова правління ПрАТ «БКБМ» Ігор Шалімов зустрілись із мешканцями, аби дати відповіді на їх запитання: що з ремонтом та коли його закінчать?
«Всі роботи на об’єкті ми повинні закінчити згідно договору до кінця року. Тобто до 31 грудня дитячий садочок буде здано в експлуатацію. Зараз нам ніщо не заважає працювати, у нас є всі необхідні папери. Кілька днів тому нарешті був заключений договір на авторський нагляд. Проблем із фінансуванням також немає», — зазначив Ігор Шалімов.
Згідно з оновленим кошторисом, вартість робіт становить 21,3 млн грн. Наразі виконано робіт на 5,5 млн грн.

Історія

Договір на проведення робіт із підрядником (ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів») був підписаний 2 квітня 2020 року. Але відразу приступити до початку робіт підрядник не зміг, адже дозвіл на це було отримано лише 11 червня.
Але тут наблизились осінні вибори та адміністративна реформа (створення ОТГ). А поки новостворена Гірська ОТГ приводила у відповідність до законодавства всі документи громади та оформляла майно, ні про яке фінансування не було й мови.
Процес поновився лише в кінці лютого 2021 року, коли рада новоствореної Гірської ОТГ прийняла рішення «Про прийняття права замовника по виконанню робіт «Капітальний ремонт ДНЗ «Берізка» в с. Гора». Але майже відразу процес знову зупинився, адже після початку робіт була виявлена велика кількість недоліків у існуючому проекті. 2 березня було оголошено тендер на коригування проекту. Приведення паперів у відповідність реаліям затягнуло початок робіт до липня поточного року. Лише 13 липня підрядник отримав змінений проект.

Гора другий рік поспіль без дитячого садочка.  У чому затримка з ремонтом та коли чекати на відкриття?

Питання та відповіді

Враховуючи те, що у попередньому проекті не була врахована заміна даху будівлі, робітники спокійно розпочали внутрішні роботи. Тому коли виявилось, що необхідна заміна даху, частина приміщень була вже оштукатурена. Після останніх дощів їх залило. Ця інформація обурила мешканців, які почали вважати, що ремонт робиться неякісно.
«Що стосується протікань, так, дощі додали нам роботи, але ми це все виправимо, за власний кошт», — заспокоїв людей Ігор Шалімов.
У відповідь на запитання — навіщо взагалі було корегувати проект, підрядник зазначив, що попередній проект не відображав багато нюансів, які стали відомими вже після початку робіт. Серед головних — стан покрівлі, що потребувала заміни, та просідання фундаменту, який потребує укріплення.
Також під час робіт з’ясувалось, що фундамент взагалі не має ніякого утеплення та гідроізоляції. Є тріщини в стінах, одну довелося стягувати металевими балками, аби запобігти руйнуванню. Загалом, коригування проекту — це звичайний робочий процес, без якого не обходиться майже жоден капітальний ремонт.
«Набагато легше будувати «з нуля», аніж ремонтувати старе. Ви питаєте, чому якісь роботи не були включені в проект відразу? А ніхто не знав, що там всередині стін, що під підлогою. Ніхто не розкопував фундамент. Зрозумійте, ми хочемо зробити дитячий садочок так, аби він після цього радував дітей та був безпечним. І щоб його не потрібно було знову ремонтувати через кілька років», — підкреслив Ігор Шалімов.
Також для ініціативної групи Ігор Шалімов провів екскурсію по садочку. Показав де, що і як робиться. Відповів на зауваження, показав де і що вони будуть переробляти після дощів. Роз’яснив, як утеплюється фундамент будівлі. Також він запропонував людям долучатись до робіт, аби мати змогу їх контролювати та бути впевненими у якості ремонту.

Гора другий рік поспіль без дитячого садочка.  У чому затримка з ремонтом та коли чекати на відкриття?

Що робити з дітьми?

Відповіді на питання щодо якості будівництва більшість людей влаштували. Проте головне питання для молодих батьків — що робити з дітьми?
«Зараз у дитячому садочку в селі Ревне організовано додаткові групи. Також ми зараз організуємо довезення дітей. Із 6 вересня дітей із Гори у Ревне буде возити автобус», — розповів батькам Роман Дмитрів, Гірський сільський голова.
Ще одне важливе питання, яке хвилює мешканців села, — благоустрій прилеглої території, а саме забезпечення дитячих майданчиків усім необхідним устаткуванням. Адже літо закінчилось, а здати садочок планують до кінця року, то коли це все робити? Взимку?
«Наразі проект благоустрою території знаходиться на експертизі. Його приблизна вартість близько 8 мільйонів. Ми поспішаємо, як можемо. Усе будемо робити одночасно, адже без дитячих майданчиків дітей із садочка навіть не можна буде вивести на прогулянку», — пояснив Роман Дмитрів.

Громадський контроль

Загалом і підрядник, і замовник пояснили людям усі проблеми, з якими зіштовхнулись, та запевнили — усі роботи будуть закінчені вчасно.
Люди запропонували фахівцям фотографувати всі моменти, які вони зробили чи виправили та публікувати на офіційному сайті сільської ради, аби вони бачили, як ідуть роботи. Це суттєво зменшить напругу в селі.
Представники влади пообіцяли по можливості виконати це прохання, а також зазначили, що на об’єкті щотижня, по середах, проходять наради, на які люди можуть приходити, задавати будь-які питання та контролювати хід ремонтних робіт.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: