Бориспiль
C

Головні новини

Секретні інвестиції. Де побудує логістичний центр Укрпошта?


Секретні інвестиції.  Де побудує логістичний центр Укрпошта?

Нещодавно АТ «Укрпошта» повідомило, що побудує автоматизований логістично-сортувальний центр у Борисполі. Де саме, поки не зізнається ніхто — ні керівництво товариства, ні очільники ОТГ Бориспільщини. Хто отримає мільйонні інвестиції та чому це тримають в секреті, спробували розібратися «Вісті».

Індустріальний парк, про який ніхто не знає

7 вересня між Укрпоштою та ТОВ «Тетра інвест» відбулось підписання угоди зі створення першого логістично-сортувального центру нового зразка. Уже найближчим часом підрядник зможе приступити до процесу будівництва. Таку інформацію розповсюдили столичні ЗМІ, посилаючись на Міністерство інфраструктури.
За інформацією на сайті міністерства, сортувальний центр займатиме площу 9,2 га і розташовуватиметься на території індустріального парку в Борисполі. Оціночна вартість робіт складає 1,2 млрд грн, а завершити всі роботи планується вже до кінця 2023 року.
«На користь проекту грає вдале розміщення. Майбутній сортувальний центр буде знаходитись біля головних повітряних воріт країни — Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Наразі ми працюємо над тим, щоб трансформувати аеропорт у східноєвропейський авіахаб. Також саме тут проходить оновлена дорога Київ-Харків із виходом до центрального, східного та південного регіонів. Це відповідає концепції, за якою зараз працює Міністерство — системний, комплексний розвиток усіх напрямків інфраструктури. Радий, що до цього процесу долучається також національний поштовий оператор», — зазначає Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Куди підуть інвестиції?

Місцем ведення будівництва анонсується місто Бориспіль та індустріальний парк на його території. Втім, мало не кожному бориспільцю відомо, що на території міста немає жодного індустріального парку. Нічого не чули ні про індустріальний парк, ні про плани Укрпошти і представники міської влади, новина стала для них несподіванкою.
Зазвичай таке велике будівництво означає великі інвестиції у громаду, де воно відбувається. «Вісті» довго намагалися з’ясувати, на якій саме земельній ділянці буде збудовано центр та куди підуть майбутні інвестиції, проте марно. Ні в Бориспільській, ні в Гірській, ані в Пристоличній ОТГ нічого не знають про цей проект. Із власних джерел «Вістям» стало відомо, що будівництво вестиметься між трасою Київ-Харків та с. Велика Олександрівка, проте офіційно інформацію не підтвердили.

Секретні інвестиції.  Де побудує логістичний центр Укрпошта?

Будуватиме новостворена компанія

Підрядника на будівництво сортувального центру обирали через систему електронних закупівель РroZorro. Заявлена сума тендеру становила 50 млн доларів. Участь узяли чотири компанії: ТОВ «Торгова мережа «Плюс Сервіс» (запропонувала збудувати об’єкт трохи менше як за 11 млн доларів), ТОВ «Лассент» (24,5 млн доларів), ТОВ «Будівельна компанія «Активінвестбуд» (45,9 млн доларів) і «Тетра інвест» (46 млн доларів). Саме остання компанія, що заявила найвищу вартість будівництва, і виграла тендер.
Згідно відкритих джерел, компанія-переможець була зареєстрована 5 місяців тому зі статутним капіталом 1000 грн. Основним видом діяльності зазначено оренду та управління власною або орендованою нерухомістю.
7 вересня між АТ «Укрпошта» та ТОВ «Тетра інвест» відбулось підписання угоди зі створення першого логістично-сортувального центру нового зразка. Про це зазначено на офіційному сайті Укрпошти.
На телефонні дзвінки представники АТ «Укрпошта» не відповідають, тому, щоб остаточно розібратись у ситуації, «Вісті» направили до компанії офіційний запит із проханням роз’яснити: де саме та на території якого індустріального парку буде зведено новий логістичний центр.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: