Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільська патрульна поліція на захисті тварин


Внесення змін до так званого зоозахисного закону прокоментував під час прямого ефіру 11 листопада керівник батальйону патрульної поліції м. Бориспіль Артур Шкроб. Мова йде про набуття чинності 8 листопада змін до положень законодавства, які підсилюють адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами — ВРУ ухвалила закон № 2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу».

«Це надзвичайно круто і важливо. Говорю це як правоохоронець і людина, яка любить тварин у повсякденному житті. Звичайно, кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами у нас була і раніше, але, як це часто буває, закон потребував доопрацювання «від загального до конкретного». Відтепер усе систематизовано і є конкретний список порушень і заборон. Наприклад, тепер жорстоким та безвідповідальним поводженням є не тільки порушення правил утримання, а й порушення правил транспортування та інше. Визначення і конкретизація норм допоможуть поліцейським вчасно і відповідно реагувати на звернення. Адже загальні норми давали змогу уникати відповідальності і принцип невідворотності покарання не спрацьовував», — зазначив Артур Шкроб та зауважив, що невдовзі на сторінці патрульної поліції міста буде оприлюднено повний список заборон та передбачену за порушення закону відповідальність. 

До теми: Олексій Білошицький, перший заступник Департаменту патрульної поліції України, на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук зазначив, що про факти жорстокого поводження з тваринами та порушення закону необхідно повідомляти на лінію 102.

Зокрема, заборонено вбивство домашніх та безпритульних тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути, дресування тварин у жорстокий спосіб, надання фотопослуг з дикими тваринами, жебракування з тваринами, замуровування тварин у підвальних приміщеннях (в т.ч. багатоквартирних будинків), залишення домашньої тварини прив’язаної без нагляду біля магазинів, зупинок, у громадських місцях, залишення тварини в закритому салоні автомобіля при температурі більше 20 та менше 5°C та ін. Біологічне та за допомогою евтаназії регулювання чисельності тварин заборонене, дозволяється лише стерилізація та влаштування у притулок. Також нормується довжина повідця тварини на прив’язі — не менше 20 метрів, для сторожових собак — не менше 10 метрів.

Відповідно до ст. 89 (Жорстоке поводження з тваринами) КУпАП, знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, але не спричинило тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. Ті ж дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яка протягом року вже притягувалась до відповідальності за таке ж порушення — накладення штрафу у розмірі від 5100 до 8500 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб, з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: