Внесення змін до так званого зоозахисного закону прокоментував під час прямого ефіру 11 листопада керівник батальйону патрульної поліції м. Бориспіль Артур Шкроб. Мова йде про набуття чинності 8 листопада змін до положень законодавства, які підсилюють адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами — ВРУ ухвалила закон № 2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу».
«Це надзвичайно круто і важливо. Говорю це як правоохоронець і людина, яка любить тварин у повсякденному житті. Звичайно, кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами у нас була і раніше, але, як це часто буває, закон потребував доопрацювання «від загального до конкретного». Відтепер усе систематизовано і є конкретний список порушень і заборон. Наприклад, тепер жорстоким та безвідповідальним поводженням є не тільки порушення правил утримання, а й порушення правил транспортування та інше. Визначення і конкретизація норм допоможуть поліцейським вчасно і відповідно реагувати на звернення. Адже загальні норми давали змогу уникати відповідальності і принцип невідворотності покарання не спрацьовував», — зазначив Артур Шкроб та зауважив, що невдовзі на сторінці патрульної поліції міста буде оприлюднено повний список заборон та передбачену за порушення закону відповідальність.
До теми: Олексій Білошицький, перший заступник Департаменту патрульної поліції України, на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук зазначив, що про факти жорстокого поводження з тваринами та порушення закону необхідно повідомляти на лінію 102.
Зокрема, заборонено вбивство домашніх та безпритульних тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути, дресування тварин у жорстокий спосіб, надання фотопослуг з дикими тваринами, жебракування з тваринами, замуровування тварин у підвальних приміщеннях (в т.ч. багатоквартирних будинків), залишення домашньої тварини прив’язаної без нагляду біля магазинів, зупинок, у громадських місцях, залишення тварини в закритому салоні автомобіля при температурі більше 20 та менше 5°C та ін. Біологічне та за допомогою евтаназії регулювання чисельності тварин заборонене, дозволяється лише стерилізація та влаштування у притулок. Також нормується довжина повідця тварини на прив’язі — не менше 20 метрів, для сторожових собак — не менше 10 метрів.
Відповідно до ст. 89 (Жорстоке поводження з тваринами) КУпАП, знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, але не спричинило тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. Ті ж дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яка протягом року вже притягувалась до відповідальності за таке ж порушення — накладення штрафу у розмірі від 5100 до 8500 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб, з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.
коментарі