Бориспiль
C

Головні новини

Перша судова справа за всю історію щодо зобов’язання НСЗУ укласти договір: Бориспільський стоматологічний центр виграв суд з НСЗУ


Перша судова справа за всю історію щодо зобов’язання НСЗУ укласти договір: Бориспільський стоматологічний центр виграв суд з НСЗУ

Бориспільська комунальна стоматологія спонукала Уряд виправити недопрацювання, яке не давало змогу надавати безкоштовні медичні послуги через законодавчу заковику.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва задоволено позов КНП «Бориспільський стоматологічний центр» до Уряду України і НСЗУ щодо безпідставного позбавлення бориспільців безоплатної стоматологічної допомоги.
Про деталі позову та судового процесу «Вістям» розповіла Ксенія Паук, керівник КНП «Бориспільський стоматологічний центр».

Безкоштовне лікування не гарантоване

Загальновідомо, що Конституція гарантує безкоштовне лікування. Але для того, щоб будь-який медичний заклад був спроможний надавати такі послуги, потрібно укласти угоду з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про відповідне фінансування за програмою медичних гарантій. Проте раніше на законодавчому рівні зробити це новостворені комунальні підприємства не мали юридичної змоги — законодавство не надавало їм такого права. Керівник КНП «Бориспільський стоматологічний центр» Ксенія Паук своїм позовом спонукала Уряд змінити це рішення, а НСЗУ — укласти договір.
«У березні 2021-го року ми подавали до Національної служби здоров’я України документи, які вони вимагали для підписання договору щодо безкоштовного лікування дітей та безкоштовної ургентної стоматологічної допомоги для Бориспільців. Однак отримали відмову НСЗУ з посиланням на те, що новостворене підприємство не може укласти з ними договір, — розповідає Ксенія Паук. — Наше КНП було створене рішенням Бориспільської міської ради в серпні 2019-го, а почало функціонувати 2 січня 2020-го року. Поки проводилися ремонтні роботи, закуповувалося нове обладнання (до речі, це була вимога НСЗУ для укладення договору), ми не могли працювати в медичній інформаційній системі (МІС), бо не мали відповідного обладнання і програмного забезпечення. Коли всі ці питання були вирішені, ми подали документи для укладення договору з НСЗУ. Але нам відмовили».

Перша судова справа за всю історію щодо зобов’язання НСЗУ укласти договір: Бориспільський стоматологічний центр виграв суд з НСЗУ

Перша судова справа за всю історію щодо зобов’язання НСЗУ укласти договір: Бориспільський стоматологічний центр виграв суд з НСЗУ

Судова справа з НСЗУ

Бориспільський стоматологічний центр звертався з листом до Президента України Володимира Зеленського, до Кабміну, до Міністерства охорони здоров’я та до самого НСЗУ, щоб вони змінили своє рішення, оскільки жителі бориспільської громади позбавлені можливості отримувати безкоштовні стоматологічні послуги. На всі ці звернення отримано відмови.
«Ситуація була патова, тому я прийняла рішення позиватися до Окружного адміністративного суду міста Києва, — пояснює керівник стоматологічного центру. — Перше судове засідання відбулося в червні. Позов стосувався скасування рішення Уряду, яке унеможливлювало укладення договору на безкоштовне лікування новоствореними підприємствами, та зобов’язання НСЗУ укласти з нами договір».
Всього відбулося чотири засідання. Два із них підготовчих, на одному з яких залучили як третю особу Міністерство охорони здоров’я України. Також у судовому засіданні приймали участь представники НСЗУ та Кабінету Міністрів України.
По суті, відбулося два засідання. Кабмін у позасудовий спосіб усунув порушення прав комунального комерційного підприємства «Бориспільський стоматологічний центр»: у ході розгляду справи були внесені зміни до пункту 49 глави 9 розділу 2 Порядку реалізації програми державної гарантії медичного обслуговування населення у 2-4 кварталах 2021 року, затвердженої постановою Кабміну №133 від 15 лютого 2021 року.
Завдяки змінам усі новостворені заклади охорони здоров’я України, у яких не було раніше договорів з НСЗУ (тобто створені у 2020 році та пізніше), тепер отримали можливість укладати договори у наступних роках».

Рішення суду

Рішенням суду НСЗУ зобов’язана укласти з КНП «Бориспільський стоматологічний центр» договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за напрямком «Стоматологічна допомога дорослим та дітям». У частині скасування Постанови Кабінету Міністрів України №133 від 15.02.2021 суд урахував, що на момент розгляду справи до оскаржуваної Постанови внесені зміни, які усунули перешкоди новоствореним закладам охорони здоров’я на укладення договору. Ці зміни внесені саме завдяки позову.
Попередня редакція постанови КМУ фактично встановлювала перешкоди новоствореним закладам охорони здоров’я для укладення договорів з НСЗУ, оскільки діяла норма, яка визначала порядок розрахунку цін лише на підставі раніше укладеного договору. Через таку формальну підставу новостворені підприємства не мали змоги укладати жодних договорів. У результаті рішення суду Постанова змінена, а новостворені підприємства всієї України (не тільки стоматологічні, а й підприємства первинної та вторинної ланки медицини) можуть укладати договори. Це перша судова справа проти НСЗУ за всю історію її існування про зобов’язання укласти договір про медичне обслуговування населення.

Перша судова справа за всю історію щодо зобов’язання НСЗУ укласти договір: Бориспільський стоматологічний центр виграв суд з НСЗУ

Безкоштовному лікуванню бути

Після укладення договору з Бориспільським стоматологічним центром НСЗУ буде відшкодовувати лікування дітей та ургентну стоматологічну допомогу (звернення хворих при гострому болі). Сподіваємось, що відповідний договір буде укладено найближчим часом. На сьогодні відомості у стоматологічного центру щодо внесення апеляційних скарг на це рішення відсутні.
Новостворені підприємства неспроможні надавати безкоштовну допомогу, адже ці послуги кимось повинні оплачуватись. У цю суму входить зарплата лікаря, медсестри, молодшого медичного персоналу, адміністративного корпусу та вартість медичних матеріалів. Із міського бюджету на цей рік Бориспільському стоматцентру виділили кошти на лікування учасників АТО. Крім того, ще до укладення договору з НСЗУ міська стоматологія ввела безкоштовне лікування дітей, інвалідів 1 і 2 груп та пенсіонерів. Уже два місяці поспіль БСЦ своїми силами надає таку допомогу тим, хто її потребує.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. ната 4 грудня 2021 22:43
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  скажите - зачем куме борисенка предпринимательнице бизнесвуменше коммунальная стоматология? не для того ли, чтобы баблишко отмывать через КП?)
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31