Бориспiль
C

Головні новини

Бюджет-2022 Бориспільської ОТГ


24 грудня на сесії Бориспільської міської ради депутати проголосували за бюджет 2022 року. Які «подарунки під ялинку» чекають бориспільців, що фінансуватимуть, а які галузі залишаться аутсайдерами, досліджували «Вісті».

Бюджет-2022 Бориспільської ОТГ

Звідки гроші

855 мільйонів гривень — саме таку суму складає дохідна частина бюджету-2022 Бориспільської ОТГ. Більше половини з неї (61,5%) планують отримати від податку на доходи фізичних осіб. Півмільйона гривень отримають від надходжень податку на прибуток підприємств комунальної власності. Сума невелика, але майже ніж вполовину вища, ніж надходження за 2021 рік. Ще 13,5 мільйонів становитимуть надходження від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності.
103,1 мільйона надійде як акцизний податок (з вироблених, ввезених підакцизних товарів та від реалізації), 10,5 мільйона — як надходження від податку на майно, зокрема плати за землю та земельного податку. 130 мільйонів 700 тисяч становитимуть надходження по єдиному податку.
Перераховані доходи мають найбільш питому вагу в формуванні загального фонду доходів бюджету громади.
Спеціальний фонд складається з власних надходжень бюджетних установ, цільових фондів, утворених органами місцевого самоврядування та екологічного податку. На майбутній рік він планується у сумі 20 млн 820 тис. 800 грн. З них бюджет розвитку (кошти від пайової участі в розвитку інфраструктури міста та продажу ділянок несільськогосподарського призначення) — 1 мільйон 530 тис. грн.

76% бюджету — на фінансування освіти і органів місцевої влади

Видатки загального фонду встановлені в сумі трохи більше 1 мільярду гривень (1 млрд 1 млн 820 тис. 136 грн) із урахуванням субвенцій з державного, обласного та бюджетів інших територіальних громад та реверсної дотації.
У пояснювальній записці до бюджету громади говориться про три основні напрямки розподілу коштів. Зазначено, що це соціальні питання, реалізація проектів, які сприяють економічному розвитку міста та розвитку інфраструктури. Однак детальний аналіз видатків свідчить про інше — бюджет-2022 стане бюджетом розвитку освіти, саме на неї виділять левову частку надходжень.
605 млн 572 тис. 123 грн або 60,45% від видаткової частини бюджету — саме стільки витратять у 2022 році на утримання установ і закладів галузі освіти. Кошти планується направити на утримання 15 загальноосвітніх шкіл, 19 дитячих ДНЗ, будинку дитячої та юнацької творчості, центру технічної творчості «Евріка», центру туризму та краєзнавства, централізованої бухгалтерії, центру професійного розвитку педагогічних працівників, групи централізованого обслуговування шкіл, інклюзивно-ресурсного центру та дитячої музичної школи.
Крім того, заплановано видатки на виплату заробітної плати педагогічним працівникам приватної школи (ТОВ «Школа «Акцент» — на це піде трохи більше 1 мільйона гривень.
Друге місце після переконливого переможця посідають органи місцевої влади. Так, на утримання органів місцевого самоврядування піде майже 154 мільйони грн (153 млн 765 тис. 900 грн). Із них 95% — на керівництво і управління у відповідних сферах. У Бориспільській ОТГ це 11 головних розпорядників бюджетних коштів: виконавчий комітет міської ради, фінансове управління, управління культури, управління молоді та спорту, служба у справах дітей та сім’ї, управління освіти і науки, управління капітального будівництва, управління соціального захисту населення, головне управління житлово-комунального господарства, управління містобудування та архітектури, відділ Державного архітектурно-будівельного контролю.

Охорона здоров’я та соцзахист — не в пріоритеті?

Трохи менше 44 мільйонів (43 млн 863 тис. 900) гривень піде у 2022 році на охорону здоров’я. Це всього 4,37% від загального фонду витрат бюджету громади. У тому числі передбачено фінансування КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (11,64 млн), КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (30,95 млн), КНП «Бориспільський стоматологічний центр» (0,75 млн), зубопротезування учасників АТО/ООС (0,47 млн), проведення томографії хворим на туберкульоз (0,03 млн).
На соціальний захист та соціальне забезпечення населення виділять більше, ніж на медицину — а саме 48 млн 705 тис. 600 грн. Левова частина цих коштів (23,1 млн) буде спрямована на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, що не здатні до самообслуговування через похилий вік, хвороби чи інвалідність. 6,49 млн отримає реабілітаційна установа «Наш дім». На оздоровлення дітей спрямують 1,5 млн грн, центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді отримає 2,76 млн грн. На компенсацію витрат за пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом спрямують 3 млн 157 тис. грн. Також передбачені витрати на пільгове медобслуговування «чорнобильців», заходи молодіжної політики, матеріальну допомогу малозабезпеченим, дітям, хворим на цукровий діабет, учасникам АТО/ООС тощо.

Житлово-комунальне господарство — аутсайдер бюджету-2022

33 млн грн виділять на утримання закладів культури і мистецтв. На цю суму передбачене фінансування Бориспільського муніципального театру, бібліотек, Бориспільського державного історичного музею, Іванківського краєзнавчого музею, будинків культури і клубів, централізованої бухгалтерії та проведення мистецьких заходів.
Не забудуть у наступному році про КП «Телерадіостудію «Бориспіль» — вона отримає підтримку в розмірі 170 тис. грн.
Фізична культура і спорт у 2022 році отримають 29 млн грн. Більша частина цих коштів (19 млн грн) піде на функціонування Бориспільської ДЮСШ. Ще 1,7 млн спрямують на проведення спортивних заходів, 8,3 млн — на функціонування центру спорту та фізичного здоров’я населення.
Лише 23 млн грн отримає житлово-комунальне господарство громади. З них 83% піде на благоустрій територій. Крім того, на 3,2 млн грн профінансують утримання та розвиток дорожньої інфраструктури, 3 млн грн витратять на відшкодування різниці тарифів на житлово-комунальні послуги.
Інші видатки міського бюджету визначені у сумі 57 млн 250 тис. 700 грн. До них увійдуть реверсна дотація на суму 46,6 млн грн, видатки на функціонування ГО «Сектор безпеки» — 185 тис. грн, видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій — 165 тис. грн, забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони — 7,1 млн грн, фінансова підтримка КП «Міські інвестиції» — 2,9 млн грн та ін.
У резервний фонд (непередбачувані видатки) закладуть 4,5 млн грн.
2,5 млн грн спрямують на фінансування проектів Громадського бюджету, що перемогли у 2021 році: міський сквер «Нестерівка», два воркаут-комплекси у с. Іванків, облаштування локерів у ЗОШ №5, спортивно-ігровий майданчик у с. Тарасівка.

Сто мільйонів «на розвиток»

Усі вище перераховані видатки стосувались фінансування із загального фонду бюджету. Крім нього, є спеціальний фонд, видаткова частина якого на 2022 рік складатиме 127 млн 475 тис. 587 грн. До нього входить бюджет розвитку, цільові фонди, фонд охорони навколишнього середовища та кредитування.
На розвиток міста мають бути спрямовані кошти бюджету розвитку й цільових фондів, загалом це 110 млн 285 тис. грн або 86,5% спеціального фонду. Зазначається, що 108 млн з них будуть направлені на «придбання предметів довгострокового використання для бюджетних установ та на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури», а ще трохи більше 2-х мільйонів — на соціально- економічний розвиток громади.
Що саме буде придбаватися для бюджетних установ, капітальний ремонт яких об’єктів буде здійснюватися та за якими статтями витрат фінансуватимуть економічний розвиток, у документі не уточнюється.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31