Бориспiль
C

Головні новини

Як працює Гірський інклюзивно-ресурсний центр


Кожна дитина нашої громади — унікальна і неповторна. Над розвитком схильностей та інтересів дітей, беззаперечно, мають працювати всі: влада, педагоги, батьки і сама дитина. Завдання влади — трансформувати мережу закладів освіти, створити освітній округ громади для надання якісних освітніх послуг кожній дитині.
У закладах освіти Гірської громади навчається 11 дітей із особливими освітніми потребами, ще 10 дітей потребують обстеження фаховими спеціалістами для визначення нозології та розробки індивідуальної програми розвитку. Тому створення інклюзивно-ресурсного центру є необхідністю та стало пріоритетом як для сільського голови Романа Дмитріва, так і для депутатів.
У березні депутати Гірської сільської ради прийняли рішення про створення комунальної установи «Гірський інклюзивно-ресурсний центр», засновником якого є Гірська сільська рада. Місцезнаходження центру визначене в Ревному, на вулиці Шкільна, 24.
«Гірський інклюзивно-ресурсний центр» утворений з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних послуг та забезпечення системного кваліфікованого супроводження (крім вихованців дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів).
Рішення підтримали на рівні держави та виділили субвенцію для проведення капітального ремонту центру. Крім цього, до кінця 2021 року Гірський інклюзивно-ресурсний центр, відповідно до вимог законодавства, забезпечили усім необхідним обладнанням та меблями для проведення корекційно-розвиткових занять для дітей із особливими освітніми потребами. Обладнання та меблі придбав Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
У центрі облаштують кабінет логопеда, практичного психолога, дефектолога, сурдопедагога, а також зону для занять лікувальною фізкультурою.
У закладі надаватимуть консультації батькам та педагогам, які працюють в інклюзивних класах та групах. Зокрема, фахівці центру допомагатимуть у створенні індивідуального навчального плану дитини з особливими освітніми потребами. Відслідковуючи її розвиток, вони зможуть корегувати план та з гнучкістю реагувати на навчальну успішність.
Центр утворений з розрахунку до 7 тис. дітей, які проживають на території Гірської сільської ради та надає послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають (навчаються) на території Гірської сільської ради. При цьому є можливість навчати дітей із інших територіальних громад.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: 063 172 19 15 Бідненко Валентина Миколаївна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31