Бориспiль
C

Головні новини

Будівництво «Нової пошти» в Пролісках призупинилось через вирубку дерев


Будівництво «Нової пошти» в Пролісках призупинилось через вирубку дерев

«Нова пошта» влаштувала поблизу столиці справжній лісоповал. У Бориспільському районі компанія знищує сосновий ліс, на місці якого буде збудовано термінал та аеродром для безпілотників. Роботи ведуться біля села Проліски, на узбіччі Бориспільської траси. Очевидці кажуть, що вирубують не лише молоді дерева, а й старі корабельні сосни, яким не один десяток років.

Проліски — мальовниче село, з трьох боків оточене лісом, мешканці якого досить дбайливо ставляться до дерев. Тому такий лісоповал відразу викликав обурення громади.

Плани будівництва

Активісти дізнались, що на ділянці близько 20 гектарів планується будівництво великого сортувального терміналу «Нової пошти» із злітною смугою для безпілотників.
Площа терміналу складатиме 35 тис. кв. м. На цій території буде розташована сортувальна станція «Нова пошта Глобал» для міжнародних відправлень, два вантажних корпуси з високим рівнем автоматизації та роботизації. Термінал також буде оснащений злітно-посадковою смугою для безпілотних літальних апаратів. На терміналі одночасно зможуть розвантажуватись та завантажуватись 220 автомобілів.
На будівництво цього об'єкту виділено 1 млрд гривень. Запустити першу чергу планується до кінця 2022 року.

В ситуацію втрутилось керівництво Пристоличної ОТГ

16 грудня відбулася зустріч представників сільської ради, забудовника та активістів села Проліски. За словами представника «Нової пошти», вони отримали містобудівні умови та обмеження. Також було зареєстровано повідомлення про початок підготовчих робіт, на підставі якого відбулося розчищення площ.
«Знесення зелених насаджень проводилося після складання акту обстеження органом виконавчої влади з питань лісового господарства і отримання лісорубного квитка. Ми сплатили рентну плату за користування зеленими насадженнями і також готові сплатити відновну вартість, що нараховується Державною екологічною інспекцією України. На окремих територіях буде висаджено молоді дерева», — зазначив представник компанії.
Голова Пристоличної ОТГ Микола Каськів повідомив присутнім, що за фактом знищення зелених насаджень відкрито кримінальне провадження, на місце робіт виїздила слідчо-оперативна група. Зараз правоохоронні органи з’ясовують обставини справи, перевіряють документацію і мають дати правову оцінку дій компанії «Нова пошта».
Активісти просили призупинити всі роботи до отримання висновків правоохоронних органів. Зі свого боку, сільська рада закликала «Нову пошту» не видаляти насадження до встановлення законності попередніх дій.
У підсумку вирішили створити відповідну комісію з залученням спеціалістів сільської ради, екологів і громадськості, щоб обстежити ті зелені насадження, що залишилися. Ця пропозиція була затверджена рішенням виконавчого комітету Пристоличної сільської ради № 449 від 28 грудня 2021р. Вже 30 грудня комісія розпочала перевірку на місці будівництва. Обстеження зелених насаджень, що залишилися, на вказаних земельних ділянках відбувалось за участю представника замовника будівництва та місцевих активістів, а також за присутності поліції.

Будівництво «Нової пошти» в Пролісках призупинилось через вирубку дерев

Порушення все ж є?

Після перевірок та обстеження позиція «Нової пошти» по скандальному питанню почала змінюватись. Якщо до початку роботи комісії вони заперечували будь-які порушення, то вже на початку січня коментарі змінились.
«Будівництво терміналу було доручено компанії «Подол-Експо», керівництво якої при проведенні підготовчих робіт допустило порушення встановленого законом порядку видалення зелених насаджень на території населених пунктів, за що керівника компанії вже притягнуто до адміністративної відповідальності, а компанія сплатила обчислені державою збитки за таке видалення. Наразі усі роботи по будівництву зупинені», — заявили у компанії «Нова пошта».
У підприємстві додали, що занепокоєні ситуацією, що склалася, не уникають відповідальності і намагаються повернути роботу компанії «Подол-Експо» у правове поле. Також зазначили, що вже сплатили до бюджету 850 тис. грн штрафу.
У Державній екологічній інспекції України проінформували, що ТОВ «Подол-Експо» сплатило компенсацію за знищення дерев під Києвом у повному обсязі. Окрім того, штраф за порушення законодавства призначили посадовцю підприємства.
Також «Нова пошта» підписала договір із Державним агенством лісових ресурсів на висадження нових лісових ділянок у Бориспільському районі загальною площею 15 гектарів. Додатково компанія доглядатиме за новими насадженнями протягом двох років.
Зараз вирубка дерев зупинена. На ділянці йдуть інші підготовчі роботи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: