Бориспiль
C

Головні новини

Олександр Федієнко: «Формування Сил територіальної оборони планується завершити до 15 лютого»


Олександр Федієнко: «Формування Сил територіальної оборони планується завершити до 15 лютого»

Шановна громадо, звертаюся до вас із метою не роздмухувати паніку, а внести ясність у питання щодо стану обороноздатності Бориспільського району. Цією темою я займаюсь ще з тих часів, коли не був обраний депутатом. Але на сьогодні розумію, що саме я, як народний депутат України, повинен контролювати та координувати роботу військових та органів виконавчої влади регіону, в тому числі опікуватися питанням батальйону територіальної оборони.
1 січня 2022 року на підставі Закону України «Про основи національного спротиву» створені Сили територіальної оборони. У складі Сил територіальної оборони України будуть 25 бригад (одна бригада на регіон), які об'єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Формування підрозділів Сил територіальної оборони планується завершити до 15 лютого 2022 року.
У Бориспільському районі розпочато розгортання 137-го батальйону територіальної оборони, який, у свою чергу, входить до складу 114-ї окремої бригади територіальної оборони (Київська область).
Сили територіальної оборони в разі загрози виконуватимуть певні завдання у межах своєї місцевості. Основними з них є:
• вчасно реагувати та вживати заходів щодо оборони території та захисту її населення до моменту розгортання там військ або сил для ведення бойових дій;
• участь у посиленні охорони та захисту державного кордону;
• участь у захисті населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення військових (бойових) дій;
• участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
• участь у забезпеченні безпечної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та військового управління;
• участь в охороні та обороні важливих об'єктів та комунікацій, інших критично важливих об'єктів інфраструктури;
• забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їхнього перегрупування;
• участь у забезпеченні громадської безпеки та порядку у населених пунктах;
• участь у введенні та здійсненні заходів режиму воєнного стану;
• участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора.
Однією з першочергових потреб при формуванні Сил територіальної оборони є облаштування і утримання місць дислокації.
Зброєю, одягом, засобами зв’язку та індивідуального бронезахисту територіальна оборона буде поступово забезпечена силами Міноборони.
Але залишається питання стану приміщень і підключення до комунікацій, забезпечення транспортом. І ця потреба вимагає залучення ресурсів місцевої влади та самоврядування.
Так, органи самоврядування відповідальні за:
• виділення приміщення для постійного перебування 45 осіб та резерву;
• облаштування робочих місць; облаштування режимно-секретного об’єкту та приміщення для зберігання зброї та боєкомплекту;
• виділення місця для транспорту і запасу палива та складських приміщень.
Ми живемо в складні часи. Перед державою і кожним із нас стоять численні виклики.
Я не є прихильником панічних настроїв, але ми повинні бути готові до всіх можливих сценаріїв. Тому проводжу зустрічі в міністерствах, комітетах, органах місцевого самоврядування. 31 січня провів зустріч у Штабі сухопутних військ із представникам військових, керівництвом територіального центру комплектування та соціальної підтримки Бориспільського району, міської та районної рад Бориспільського району. Сформували план дій та працюємо відповідно до нього.
Як народний депутат України, відповідальний за 98-й округ, використаю весь всій досвід, можливості та права, які надає мені Закон «Про статус народного депутата України», для підготовки Сил територіальної оборони в Бориспільському районі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: