«Вісті» уже писали на тему кругових розв’язок у листопаді минулого року. Повернутися до цієї теми спонукав електронний лист читача щотижневика Миколи Пушкаря, який аналізує переваги руху по колу на перехрестях.
«Хотілось би привернути увагу влади міста до вдалого підходу у містобудівництві, що добре зарекомендував себе у Європі — кругового руху, що додає безпеку та швидкість проїзду перехресть, зменшує аварійність та вартість підтримки роботи світлофорів», — зазначив наш читач. Свої думки він проілюстрував підбіркою наочних матеріалів.
«Кільце на перехресті п’яти доріг» — так називалася стаття піврічної давнини, у якій заступник міського голови Віталій Горкун продемонстрував ескізний варіант кругової розв’язки на перетині вулиць Головатого, Лютневої (нині Валерія Гудзя) і Толстого (тепер Старокняжицька) у місті Борисполі. Тоді передбачалося, що протягом зими буде виготовлено робочий проект, а з настанням тепла його можна буде реалізувати.
На жаль, сьогодні такі проекти навіть не розглядаються, їх відкладено до мирних часів. Але Віталій Горкун запевнив «Вісті», що від перспективи облаштування кругових розв’язок місто не відмовляється. «Круговий рух значно упорядковує потоки транспорту, — зазначив керівник. — Але окрім презентованого вже проекту на перехресті п’яти доріг, планується вивчити ситуацію на перетині вулиць Європейська — Шевченка. Більше таких можливостей поки що міська влада не бачить. У Борисполі проблема в тому, що не витримані червоні лінії і розширювати дороги немає куди. Зокрема, на перехресті вулиць Старокиївська і Момота, хоч воно і здається чималим, місця для кругової розв’язки, відповідно до державних будівельних норм, не вистачає».
коментарі