Бориспiль
C

Головні новини

Фонди бібліотек переглянуть та будуть змінювати


В умовах збройної агресії Росії фонди українських бібліотек потребують актуалізації. Так вважає Міністерство культури та інформаційної політики України. 

24 червня за ініціативи Мінкульту, комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики та за модерування генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки Ірини Бірюкової відбулося відкрите засідання Ради з питань розвитку бібліотечної справи при МКІП.

У засіданні взяли участь бібліотечні працівники з усіх куточків України: Запоріжжя, Полтави, Сум, Чернігова, Кропивницького, Тернополя, Вінниці, Черкас, Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Житомира, Одеси, Хмельницького. Доєдналися і фахівці з гарячих точок — Донеччини та Луганщини, Херсонської, Харківської, Миколаївської областей. 

«Бібліотеки відіграють важливу роль у розвитку громадянського суспільства і все більше стають тим соціальним простором, де відбувається активна взаємодія, активне спілкування, обмін думками, досвідом. Водночас, вони продовжують виконувати свою основну функцію — надають вільний доступ до інформації. Тому бібліотечні фонди є важливим інформаційним ресурсом держави і в період збройної агресії вони потребують особливої уваги», — зазначила заступник Міністра культури та інформаційної політики України та співголова Ради з питань розвитку бібліотечної справи Лариса Петасюк.

Мовою цифр 

Загальний фонд публічних бібліотек України (сільських, селищних і міських) складає майже 154,5 млн одиниць.

При цьому:

  • книжки, видані до 1991 року, складають понад 50 % фондів 40,8 % міських бібліотек і 50,4 % сільських та селищних бібліотек;
  • видання 1991-2013 років становлять від 20 до 50 % фондів у 66,7 % міських бібліотек та 61,9 % сільських та селищних бібліотек;
  • видання 2014-2022 років також становлять від 20 до 50 % фондів 33,2 % міських бібліотек та 22,3 % сільських та селищних бібліотек.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: