Бориспiль
C

Головні новини

Прикра помилка: бюджетників просять повернути 6500 грн отриманої допомоги


Частину коштів, виплачених українцям в рамках підтримки «єПідтримка», доведеться вернути на користь держави. Причина — через помилку їх виплатили бюджетникам, яким така допомога не призначалася. Тепер працівники бюджетної сфери, які помилково отримали 6500 грн державної допомоги, мають повернути їх добровільно, інакше ці гроші повернуть через суд. 

Прикру помилку виявили під час проведення верифікації заявок на отримання одноразової матеріальної допомоги у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, та подальшого моніторингу виплат. У процесі проведення перевірки Міністерство фінансів України виявило, що державну допомогу отримали застраховані особи, що є працівниками бюджетних установ. Це протирічить умовам програми «єПідтримка», тому Мінекономіки просить повернути неправомірно отримані кошти на свій небюджетний рахунок у Держказнечействі. За умови добровільного неповернення коштів Мінекономіки буде змушене позиватися до суду. 

Відповідно до листа Міністерства економіки України №3611-07/23524-07 від 11.05.2022 р.до бюджетних установ та організацій, дана інформація має бути доведена до відома працівників. Також у листі Міністерство радить «забезпечити повернення неправомірно отриманих коштів працівниками».

Разом із тим деякі юристи не впевнені, що державі вдасться легко повернути втрачене. Вони вважають, що за помилку мають відповідати програмісти, тому саме вони мають повертати кошти в державний бюджет. Таким чином, держава може лише просити повернути кошти, розраховуючи на совість тих, хто їх отримав. 

Нагадаємо, на виплати 6500 грн «єПідтримки» держава спрямувала понад 30 мільярдів грн. Допомогу отримали понад 5 млн українців. Кількість бюджетників, яка отримала допомогу, не озвучують. 

 

https://document.vobu.ua/doc/13237

Довідково.

Якщо ви працівник бюджетної установи і отримали 6500 грн «єПідпримки», можете повернути кошти за наступними реквізитами:

Міністерство економіки України 

ЄДРПОУ 37508596 

UA308201720355119008002079547 

в Державній казначейській службі України м. Київ.

 

За матеріалами інтернет-джерел

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: