Бориспiль
C

Головні новини

Комунальники Гірської громади ведуть боротьбу з амброзією


Відділ благоустрою та управління ЖКГ Гірської сільської ради звертає увагу мешканців громади на небезпеку, яку може нести для здоров’я людей цвітіння амброзії полинолистої. Цей карантинний бур’ян має могутню кореневу систему і велику надземну масу, а за зовнішнім виглядом нагадує полин. Цвітіння амброзії починається в кінці червня і триває до вересня, а його пік припадає на середину серпня. 

Пилок рослини є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактні дерматити). Найпростішим способом боротьби з амброзією є її періодичне скошування, щоб вона не встигла зацвісти, а от найкращий варіант — виривати її з корінням. Використовується також фітоценотичний метод — висівання на ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав або розстиланням рулонних газонів, що сприяє пригніченню росту амброзії.

На території Гірської громади діє Програми боротьби з карантинними рослинами на 2021-2025 роки. В її рамках систематично поширюється інформація та проводиться роз’яснювальна робота щодо небезпеки карантинного бур’яну та способів боротьби з ним; територія громади регулярно перевіряється, а у випадку виявлення амброзії біля приватних будинків чи на територіях підприємств відповідальним особам вручаються приписи щодо порушення правил благоустрою. 

Станом на 5 серпня працівниками КП «Горянин» з початку весняного періоду було проведено 5 покосів 17 га територій, які знаходяться у комунальній власності (на дитячих майданчиках, стадіоні, скверах, парках, кладовищах, проходах до зупинок, біля сміттєвих майданчиків). Крім того, проведена обробка амброзії препаратом «Амбростоп».

Відділ благоустрою Гірської ОТГ закликає мешканців громади бути пильними та вчасно виривати чи скошувати бур’яни біля своїх домоволодінь та на земельних ділянках.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: