Бориспiль
C

Головні новини

Ніна Шашкова: «ДЮСШ — єдине моє місце роботи за 50 років»


Ніна  Шашкова: «ДЮСШ — єдине моє місце роботи за 50 років»

«Вісті» продовжують свою розповідь про легендарних спортивних тренерів Бориспільської громади. Цього разу журналіст зустрівся зі спортсменкою, колишнім методистом спортшколи, тренером із гімнастики та плавання, яка разом із Бориспільською ДЮСШ буде відзначати 50-річний ювілей. 1 вересня виповниться 50 років відтоді, як спортивна школа гостинно відчинила свої двері для дітей. Рівно 50 років працює у ДЮСШ та має єдиний запис у трудовій книжці і Ніна Шашкова — одна з найстарших тренерів, відмінник освіти України, майстер спорту зі спортивної гімнастики. 

Усе заради спорту

Колись «Вісті» вже розповідали історію життя Ніни Шашкової — тоді тренер із плавання відзначала свій 70-річний ювілей. Проте сьогодні ми знову хочемо нагадати про цю чудову жінку, яка виховала чимало талановитих спортсменів і от вже 50 років як працює в Бориспільській ДЮСШ з моменту її відкриття. Тренувала і гімнастів, і плавців, викладала фітнес та виконувала методичну роботу закладу. Ніна Шишкова — майстер спорту зі спортивної гімнастики, відмінник освіти України, методист вищої категорії, суддя національної категорії, лауреат першої премії Бориспільського міського голови Анатолія Федорчука.

За словами директора спортшколи Михайла Шкорупа, це відповідальний тренер, що намагається організувати тренерський склад в єдиний колектив, на її допомогу завжди можна розраховувати.

Ніна  Шашкова: «ДЮСШ — єдине моє місце роботи за 50 років»

Народжена для спорту

Народилася Ніна Шашкова 3 січня 1951 року. Батьки працювали на заводі. Має старшого та меншого братів. Любов до спорту дітям заклав батько, який, крім роботи, регулярно займався спортом і тренувався з боксу. Діти росли та бачили цю жагу до спорту. Батько брав їх навіть на свої тренування та виступи з боксу. Тому не дивно, що Ніна полюбила спорт.

Батько пройшов усю Велику Вітчизняну Війну. В 1941 році йому було лише 16 років, але він приймав участь у битві під Полтавою, визволяв Київ, був командиром мінометного взводу, був кавалером ордену Слави, який швидко завоював величезну популярність серед воїнів Червоної армії, а його кавалери мали заслужену пошану в народі.

У родині Ніни батьки та брати працювали на електронному заводі. А от дівчина обрала спорт. З 7 років дівчинка вдома самостійно почала займатися гімнастикою, тому батько відвів її до спортивної школи, де вона й почала професійно займатися гімнастикою з 2-го класу. Вчителі побачили її потенціал лише після півроку занять, коли після перших змагань Ніна увійшла у трійку кращих гімнасток. Учениця приймала участь у багатьох змаганнях, була у збірній команді області, була неодноразовою призеркою змагань зі спортивної гімнастики з вільних вправ та вправ на колоді.

Ніна  Шашкова: «ДЮСШ — єдине моє місце роботи за 50 років»

Вибір життєвого шляху

Після закінчення 10 класу тренер порадив продовжити займатися спортом та йти навчатися до Київського інституту фізичної культури. І дівчина прислухалася, хоча батько мріяв, що дочка обере ВНЗ, який дасть змогу їй потім працювати на заводі разом з усією родиною.
Після закінчення Київського інституту фізичної культури у 1972 році Ніна Шашкова прийшла працювати у Бориспільську ДЮСШ тренером секції зі спортивної гімнастики. Хоча мала направлення до Харкова, мріяла залишитися поблизу Києва. Тому, побачивши оголошення про відкриття нової ДЮСШ у Борисполі, дівчина поїхала до міста і зустрілася з тодішнім директором школи. Хоча штат був повністю укомплектований, 21-річна Ніна Шашкова справила неабияке враження на директора і він вирішив дати дівчині шанс.

Ніна  Шашкова: «ДЮСШ — єдине моє місце роботи за 50 років»

Ніна  Шашкова: «ДЮСШ — єдине моє місце роботи за 50 років»

Від тренера до методиста

Тринадцять років у Борисполі проіснувала секція зі спортивної гімнастики під керівництвом Ніни Шашкової. Також тренер займалася з групою жінок — учасниць Великої Вітчизняної Війни. Це було у 80-ті роки. Заняття відвідувало 15 жінок. Займалися гімнастичними вправами та плаванням. «В ті часи були змагання з виробничої гімнастики, тому ми з моїми підопічними приймали участь у змаганнях та навіть займали 1 місце в Київській області по виробничій гімнастиці», — згадує Ніна Шашкова.

У 1985 році секцію зі спортивної гімнастики в ДЮСШ було закрито, натомість сформували базу для збірної Радянського Союзу з хокею на траві. Саме їм надали для тренувань зал, де раніше проходили зайняття секції з гімнастики. За 13 років роботи Ніна Шашкова підготувала п’ять майстрів спорту, її вихованці входили до складу збірної України зі спортивної гімнастики. Проте через відсутність зали для занять секцію у ДЮСШ було закрито.

У Ніни Шашкової почався новий період — вона очолила методичну роботу у спортивній школі, якою займалася рівно 30 років, а пізніше перепрофілювалася в тренера з плавання. Було дуже важко, але й водночас цікаво.

«Методична робота в спортивній школі — це організація спортивно-масових заходів серед учнів, а також допомога в проведенні змагань в місті, в школах та дитсадках, — розповідає Ніна Шашкова. — Звісно, також потрібно було надавати методичну допомогу у проведенні занять з фізичної культури в загально-освітніх школах. Олімпійські уроки на міській площі, патріотичні заходи та багато іншого — все це робота методиста ДЮСШ. Випускні вечори у спортивній школі, атрибутика, стенди, поповнення методичної літератури для тренерів — це та багато іншого входило в коло моїх обов’язків».
Наразі спортшкола перевантажена. Про секцію гімнастики вже давно мова не йде. Методистом Ніна Шашкова пропрацювала рівно 30 років. Після цього перейшла лише на тренерську роботу — навчає дітей плаванню та є тренером з фітнесу для жінок.

У ії 71 рік жінка енергійна, емоційна, життєрадісна, уміє організувати дітей та колектив, комунікабельна. Вважає, що потрібно працювати і чекає на перемогу, щоб мати змогу повноцінно відновити заняття дітей у басейні, а не лише тренувати їх онлайн та на стадіоні для підтримки спортивної форми.

Її мрія — щоб після закінчення війни у Борисполі збудували додатковий корпус спортивної школи. Тоді будуть і нові секції, а можливо, навіть відродиться гімнастика.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: