Бориспiль
C

Головні новини

Як депутати розподілили бюджет громади на наступний рік


Як депутати розподілили бюджет громади  на наступний рік

16 грудня депутати міської ради розглянули та проголосували бюджет громади на наступний, 2023 рік. Головний фінансовий документ дослідили «Вісті». До уваги читачів — найважливіші його моменти. 

На дохідну частину бюджету-2023 Бориспільської ОТГ війна не вплинула. Принаймні, на це сподіваються ті, хто його складав. Прогнозовані надходження очікуються в розмірі 870 млн 176 тис. грн, що навіть більше минулорічного, довоєнного бюджету, який становив 855 млн грн.
У пояснювальній записці до проекту бюджету автори зазначили, що врахували показники минулорічних та позаминулорічних надходжень, зміни податкового й бюджетного законодавства та воєнний стан у країні.

Дохід: вся надія — на ПДФО

Левову частину дохідної частини (71%) займають надходження податку та збору на доходи фізичних осіб — 620 млн 500 тис. грн. Ще 179 млн очікують отримати від місцевих податків та зборів (плата за землю, податок на майно, єдиний податок тощо). Трохи більше 54 мільйонів отримають акцизного податку. 10 мільйонів — від оренди комунального майна. Інші статті надходжень невеликі та складають від 5 тис. до 500 тис. грн.
Додатково до доходів загальної частини бюджету планується спеціальний фонд у розмірі 17 млн 631 тис. 600 грн. Основними його складовими є власні надходження бюджетних установ, цільові фонди, утворені органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади, екологічний податок.

Щодо бюджету розвитку, то його джерелом стануть кошти пайової участі в розвитку інфраструктури в сумі 100 тис. грн, кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення у сумі 690 тис. грн. Передбачені й офіційні трансферти у сумі 208 млн 887 тис. 500 грн — на освіту, охорону здоров’я, утримання лікарні та районного трудового архіву.

Видаткова частина бюджету (із урахуванням субвенцій з державного, обласного бюджетів та бюджетів інших територіальних громад та реверсної дотації) становитиме 1 млрд 7 млн 983 тис. 400 грн. Вона, за словами авторів, сформована на принципах концентрації коштів на трьох основних напрямках: соціальної спрямованості, реалізації проектів, що сприяють розвитку економіки міста та інвестування в якість життя (розвиток інфраструктури).

Видаткову частину планують розподіляти наступним чином.

Левова частина видатків — на освіту

Як і у минулому році, найбільше фінансування отримає галузь освіти. 566 млн 550 тис. 100 грн, тобто більше половини видаткової частини бюджету громади. Це, хоч і на 65 мільйонів менше порівняно з минулим роком, все ж залишається найбільшою статтею витрат Бориспільської об’єднаної громади.
Кошти міського бюджету планується направити на утримання 15 загальноосвітніх шкіл, 19 дитячих дошкільних навчальних закладів, будинку дитячої та юнацької творчості, центру технічної творчості «Евріка», центру туризму та краєзнавства, централізованої бухгалтерії, центру професійного розвитку педагогічних працівників, групи централізованого обслуговування шкіл, інклюзивно-ресурсного центру та дитячої музичної школи.

На функціонування усіх шкіл із загальною кількістю дітей 11 997 осіб в проекті бюджету передбачено 340 млн 878 тис. 100 грн, в тому числі за рахунок місцевого бюджету (з урахуванням коштів дотації) — 146 млн 328 тис. гривень. Кошти освітньої субвенції в сумі 194 млн 550 тис. грн будуть спрямовуватися на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, кошти додаткової дотації в сумі 4 млн грн — непедагогічним працівникам.

На харчування учнів планують витратити 5 млн 500 тис. грн.

На фінансування 19 дошкільних установ з кількістю дітей 3 191 осіб передбачається 168 млн 389 тис. 300 грн. На харчування дітей — 10 млн грн.

Залишок коштів розподілять на функціонування позашкільних закладів (будинок дитячої та юнацької творчості, ЦТТ «Евріка», центр туризму та краєзнавства), утримання дитячої музичної школи, на утримання групи централізованого господарського обслуговування та централізованої бухгалтерії, інклюзивно-ресурсного центру, забезпечення діяльності центру професійного розвитку та на інші програми та заходи у сфері освіти (заходи, проведення випускних вечорів, матеріальна допомога дітям-сиротам, премії тощо).

Культура і мистецтво, фізкультура і спорт

На фінансування заходів та утримання установ та закладів культури в проекті бюджету передбачається 29 млн 799 тис. 500 гривень.
Вони підуть на утримання муніципального театру, бібліотек, двох музеїв (Бориспільського та Іванківського), на будинки культури та клуби, централізовану бухгалтерію та проведення мистецьких заходів.

Для фінансування спортивних закладів та заходів передбачені видатки у сумі 28 млн 604 тис. 100 грн. Це майже дорівнює фінансуванню минулого року, але на 10 млн більше, ніж у 2021-му році. За ці кошти функціонуватиме Центр спорту, ДЮСШ, проводитимуться спортивні заходи.

На утриманні органів місцевого самоврядування не економитимуть

Видатки на утримання органів місцевого самоврядування у наступному році зростуть на 9 млн грн і плануються в сумі 163 млн 101 тис. 700 гривень, із них 98% підуть на керівництво і управління у відповідній сфері у містах, селищах, селах. Залишок піде на реалізацію заходів міських програм: інформування громадськості, відзначення державних і професійних свят, ювілейних дат тощо.

Всього фінансуватиметься 11 установ: виконавчий комітет Бориспільської міської ради, фінансове управління, управління культури, управління молоді та спорту, служба у справах дітей та сім’ї, управління освіти і науки, управління капітального будівництва, управління соціального захисту населення, головне управління житлово-комунального господарства, управління містобудування та архітектури, відділ Державного архітектурно-будівельного контролю.

Підтримку ЖКГ збільшать

Майже на 10 млн (порівняно з 2022-м роком) збільшать суму коштів, яка передбачається для фінансування житлово-комунального господарства громади. Більша частина із 33 мільйонів грн піде, як і в попередньому році, на благоустрій територій. Для порівняння — у 2021 році на це виділялося 50 млн грн. Фінансова підтримка КП «Центр стерилізації та адопції тварин у 2023-му році становитиме 750 тис. грн (у 2021-му 1 млн 200 тис. грн).

Охорона здоров’я та соцзахист — стабільно «не витратні»

Як медицина, так і соціальний захист у наступному році отримають фінансування на рівні минулого року, з різницею в один-два мільйони. Так, видатки на охорону здоров’я в проекті бюджету на 2023 рік плануються в сумі 46 млн 829 тис. грн. Із них на підтримку роботи КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» піде 11 млн грн, на підтримку КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» — трохи більше 35 млн грн, а на КНП «Бориспільський стоматологічний центр» і зовсім «смішні» кошти в сумі 200 тис. грн (на оплату комунальних послуг та енергоносіїв). Ще 51 тис. грн спрямують на проведення томографії хворим на туберкульоз.

Майже 52 млн видатків на соцзахист розподілять наступним чином: 22 млн 390 тис. виділять на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю; 6 млн 544 тис. отримає реабілітаційна установа «Наш дім»; 1 млн 500 тис. спрямують на грошову компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку та інвалідам; 2 млн 800 тис. становитимуть компенсаційні виплати за пільговий проїзд автотранспортом; на допомогу малозахищеним верствам населення піде 10 млн грн, на поховання загиблих військових виділять 1,5 млн; дітям, хворим на цукровий діабет — 1,1 млн грн. Крім того, незначні кошти спрямують на підтримку ГО ветеранів та інвалідів, пільги по зору, заходи молодіжної підтримки і т.д.

Всього потроху

Традиційно отримає фінансування ТРС «Бориспіль» — в розмірі 179 тис. 500 грн. КП «Міські інвестиції» зменшать місцевий бюджет на 2 млн 619 тис. грн. На утримання та розвиток автодоріг та дорожньої інфраструктури піде 4 млн 830 тис. грн.

Із інших найбільш суттєвих витрат загального фонду бюджету:
— видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій — 2 млн 425 тис. грн;
— фінансова підтримка ГФ «Сектор безпеки» — 185 тис. грн;
— заходи та роботи з територіальної оборони — 5 млн грн;
— забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони — 7 млн 568 тис. 400 грн.

Резервний та спеціальний фонди і бюджет розвитку

Заплановані видатки по резервному фонду заплановано в сумі 5 млн грн. Порядок використання коштів із нього визначено Постановою КМУ «Тимчасовий порядок виділення та використання коштів з резервного фонду бюджету в умовах воєнного стану».
Видаткова частина спеціального фонду місцевого бюджету на 2023 рік складає 89 млн 311 тис. 700 грн.
Видатки за рахунок надходжень власних коштів бюджетних установ плануються в обсязі 15 341 600 грн.
На 2023 рік заплановано реверсну дотацію в сумі 59 млн 643 тис. 400 грн. Кошти будуть перераховані до Державного бюджету.
Видатки бюджету розвитку складуть 72 млн 470 тис. 100 грн. Кошти буде направлено на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури. Це майже на 38 млн менше, ніж у 2022 році.
На соціально-економічний розвиток громади заплановано 1 млн 100 тис. грн із цільового фонду.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728