Бориспiль
C

Головні новини

Базар, сквер чи дитячий майданчик? Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал


Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Про чималу недоглянуту територію у центрі міста, на вулиці Нижній Вал, всього в кількох метрах від центральної вулиці Київський Шлях, «Вісті» писали неодноразово в різні часи. Ощадбанк, аптеки, магазини, офісні приміщення та МАФи, ремонт взуття, стихійна торгівля одягом та городиною — на цьому невеличкому клаптику є все, чого душа побажає. Не вистачає хіба туалета. Зате поряд — пустир зі сміттєвими баками, що веде до парадного входу в муніципальний театр «Березіль». За всі роки існування цього безладу ні відділ з контролю за благоустроєм, ні депутати округу не порушували питання приведення ділянки у притомний вигляд. Лише тиждень тому на неї звернула увагу влада — та й то, лише з метою розігнати бабусь, що торгують городиною. Причиною, за словами керівника відділу з контролю за благоустроєм Василя Дорожкіна, стало порушення санітарних норм, а саме облаштування продавцями стихійного туалету біля сміттєвих баків. «Вісті» в черговий раз вивчили питання та вислухали позицію влади.

Мешканці проти

Публікація в минулому номері «Вістей» статті «Стихійний ринок на вул. Нижній Вал ліквідують» викликала чималу дискусію у соціальних мережах щодо доцільності закриття ринку та перспектив ділянки, на якій він розміщений. Переважна більшість дописувачів висловилася проти закриття ринку. Вони зауважували, що давно купують городину у бабусь-продавчинь і ті не створюють незручностей, а також звертали увагу на дійсно проблемний стихійний ринок вздовж вулиці Київський Шлях в мікрорайоні Зоряний, куди перебралися перекупники після ліквідації стихійної торгівлі біля магазину «Рошен».

Також, на думку читачів «Вістей», закриття стихійного ринку не вирішить питання відсутності туалету. Його потребують і перехожі, і продавці численних кіосків.

Після понеділкового «розгону» протягом робочих днів тижня на стихійному ринку ніхто не торгував. А вже у суботу торговці повернулися. Чи надовго?

Знову винна війна?

Земельна ділянка-пустир, що розташована поряд із стихійним ринком, багато років знаходилася в оренді у підприємця Олександра Благова. Потім іще 7 років тривала судова тяганина щодо розірвання договору оренди та повернення ділянки місту. Станом на сьогодні договір уже розірвано, землю повернули у комунальну власність Бориспільської міської ради. Земля під МАФами — в оренді, але, за словами заступника Бориспільського міського голови Сергія Лещенка, після завершення дії договорів продовжувати їх більше не будуть.

Якихось конкретних планів щодо облаштування ділянки місто поки не має.

На запитання «Вістей», чи можна ділянку використати під облаштування скверу, що вів би до муніципального театру, Сергій Лещенко зазначив, що ідея гарна, але реалізувати її можна буде тільки після війни.

«У місті дуже мало зелених зон. Сквер із лавочками там би точно не завадив. Але досконало вивчити це питання можна буде лише після війни», — підсумував керівник.

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Заважає війна і встановленню мобільної громадської вбиральні. Начальник ГУ ЖКГ Микола Корніяка погодився, що туалети в громадських місцях необхідні — і не лише мобільні, а й комфортні стаціонарні.

«Якби не війна, про реалізацію цієї ідеї ми говорили б предметно. Питання туалетів розглядали у схемі санітарної очистки територіальної громади. Місце їх можливого розташування потрібно визначати з прив’язкою до місцевості, враховуючи думку мешканців та наявність необхідних комунікацій — електропостачання, водопостачання та водовідведення. Туалети мають працювати і вночі. Зараз, коли діє комендантська годна, це не настільки актуально, але ж війна колись закінчиться. Розглядаються варіанти туалетних будок, де не потрібна постійна присутність працівника, а розрахунок буде банківською карткою», — поділився він планами на майбутнє.

Також Микола Корніяка запевнив, що навесні дороги громади ремонтуватимуться, в тому числі й Нижній Вал, який нині виглядає, наче після бомбардувань.

Керівнику управління ЖКГ теж припала до душі ідея облаштування скверу на пустирі, що межує з театром «Березіль». За його словами, там вистачило б місця не лише для дерев, а й для сучасного дитячого майданчика.

Управління містобудування та архітектури: «Перспектива території ще не визначена»

Начальник управління містобудування та архітектури Борисполя Тетяна Харитонюк у коментарі «Вістям» зазначила, що комплексний план, який визначить призначення проблемної території, нині в процесі розробки. Відомо, що всі МАФи звідти планується прибрати. Дитячого майданчику на пустирі не буде — під ним проходять комунікації, що не дозволяють жодного, навіть незначного, будівництва. А от розбити сквер та поставити лавочки — цілком можливо.
Тетяна Харитонюк нагадала, що управління архітектури досі приймає пропозиції від громади щодо розробки Генерального плану міста. На сьогодні, за її словами, надійшло 44 пропозиції, які переважно стосуються Олесницького озера, зелених зон та майбутніх вулиць. Звернень щодо території на вул. Нижній Вал не було. Тому мешканці ще мають змогу це зробити.

«Усі без виключення пропозиції будуть розглянуті фахівцями. Буде можливість втілення в життя — проектанти запропонують варіанти. Якщо проект нереальний — поставлять крапку. Зауважу, що на нинішньому етапі не передбачено проведення громадських слухань. Вони проводитимуться тоді, коли буде намальована загальна картина», — зазначила Тетяна Харитонюк.

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

До теми: Чи допоможуть камери відеоспостереження ловити «туалетних порушників»

За словами начальника управління ЖКГ Миколи Корніяки, камери відеоспостереження, встановлені в різних мікрорайонах Борисполя, не допоможуть у покаранні громадян, що звикли справляти нужду під парканами, будівлями та в інших не призначених для цього місцях. Причина — гривнею порушників не покараєш.

«У рамках реалізації проекту «Безпечне місто» відеоспостереження може бути встановлене і біля проблемних місць, які несвідомі громадяни використовують під стихійні туалети. Це може стати стримуючим фактором. Але, разом із тим, не може бути підставою для адміністративного стягнення. Відповідальність за порушення правил благоустрою передбачає, що зловмисник спійманий «на гарячому». Лише тоді можна складати адмінпротокол. Фіксація засобами відеоспостереження як доказ не приймається», — зазначив посадовець.

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Базар, сквер чи дитячий майданчик?  Запропонуйте свою альтернативу для ділянки на вул. Нижній Вал

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. 1 13 лютого 2023 17:22
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    це називається позорище!
    десять пішохідних плити просто перекласти то треба "засідання міської ради" провести?
    що ви несете взагалі?!
    ями в асфальті, купити "холодний асфальт" в магазині по 300 грн мішок вам "путні заважає залити?
    там завжди був гадюшник, свинарник!
    тім ніхто ніколи навіть не підмітав - повно пилу, бруду, піску....
    ще до 7 млн "прибирання" по місту треба додати 2 млн?
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Квітень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930