Бориспiль
C

Головні новини

Бюджет-2022 Борисполя у цифрах: наповнювали військові, витрачали бюджетники


Міська влада підбила підсумки 2022 року. Рік повномасштабної війни став непростим для головної скарбнички міста — його бюджету. Подробиці «Вістям» розповіла заступник Бориспільського міського голови Тамара Матяш.

Надходжень більше, ніж було заплановано

Основним джерелом надходжень до міського бюджету у 2022 році, як і раніше, був податок на доходи фізичних осіб. Надходження даного податку склало 631,6 млн грн, або 120,2% від запланованого. Це склало майже 71% усіх доходів у бюджет громади.

«Перевиконання сталося завдяки збільшенню надходжень з грошового забезпечення військових, які зареєстровані в громаді. Таким чином, військові не лише захищають нас на фронті, але й допомагають втримувати доходи міського бюджету на високому рівні», — зазначила заступник Бориспільського міського голови Тамара Матяш.

Перевиконав план по надходженнях і податок на прибуток комунальних підприємств. Сума надходжень від нього становила більше 2,5 млн грн, що становить майже 200% від запланованого. Перевиконання сталося завдяки КПТМ «Бориспільтепломережа».

Надходження від інших місцевих податків та зборів навпаки, суттєво знизилися. Зокрема, по платі за землю надходження склали 91,2% від запланованого, податку на нерухоме майно — 89,9%, транспортного податку — 76,9%. До бюджету надійшло лише 17,3% акцизного податку на пальне, адже з березня минулого року ставка акцизного збору за бензин і скраплений газ була встановлена на рівні 0 євро за 1000 літрів.

У підсумку, до загального фонду бюджету Бориспільської громади за 2022 рік надійшло 890,5 млн грн (без урахування міжбюджетних трансфертів). Виконання бюджету по доходах склало 104,1%.

76% видатків пішли на заробітну плату бюджетникам та енергоносії

Видатки бюджету Бориспільської громади по загальному фонду профінансовані у сумі майже 936 млн грн, що становить 86,3% від затвердженого плану на рік. З них 711 млн грн (76%) — видатки по захищених статтях (заробітна плата працівникам бюджетної сфери та оплата за енергоносії). Заборгованість по цих статтях на 1 січня 2023 року відсутня.

Головним отримувачем бюджетних коштів залишається освітня галузь. В 2022 році на потреби освіти було виділено майже 500 млн грн (з урахуванням субвенцій з державного бюджету) або 53,3% усіх видатків бюджету. Це заробітна плата освітянам, оплата комунальних послуг, харчування, поточні ремонти закладів, придбання господарчих та канцелярських товарів тощо.

На охорону здоров’я минулого року було витрачено 51,5 млн грн або 5,5% видатків бюджету.

Ще менше було спрямовано на соціальний захист населення. Загальна сума видатків склала 47,4 млн грн — пільги різним категоріям населення, матеріальна допомога членам добровольчих формувань та оплата послуг із поховання військовослужбовців.

Культура і мистецтво, а також фізична культура та спорт на двох використали лише трохи більше 5% бюджету.

29,5 млн грн було витрачено на утримання місцевої пожежної охорони, засоби із запобігання надзвичайних ситуацій, фінансування мобілізаційних заходів, організацію оповіщення населення, роботу територіальної оборони та інші заходи громадського порядку та безпеки.

Нагадаємо, що згідно постанови КМУ, капітальні видатки під час дії військового стану заборонені.

Більшу частину спецфонду витратили на освіту та капремонт гуртожитку для ВПО

До спеціального фонду місцевого бюджету за 2022 рік надійшло трохи більше 26 млн грн, або 122,7% від запланованого. Це екологічний податок, доходи від продажу земельних ділянок не сільськогосподарського призначення, власні надходження бюджетних установ.

Видатки бюджету по спеціальному фонду склали 119 млн грн. З них третину спрямували на освіту (33 млн грн). На охорону здоров’я витрачено 13 млн грн, соціальний захист — 0,5 млн грн, фізичну культуру та спорт — менше 100 тис. грн.

Найбільше видатків зі спеціального фонду припало на економічну діяльність — 62,1 млн грн. Це реконструкція системи киснепостачання та мереж електропостачання КНП «ББЛІЛ» (6,6 млн грн), будівництво ДНЗ «Казка» (5,2 млн грн), виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію міського парку (277 тис. грн), капітальний ремонт гуртожитку для ВПО (17,2 млн грн), утримання автомобільних доріг (2,4 млн грн) та інші витрати.

На заходи з роботи територіальної оборони, пожежної охорони та запобігання надзвичайним ситуаціям зі спеціального фонду було виділено 1,5 млн грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Квітень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930