Інформацію про хід виконання програми профілактики злочинності та сприяння діяльності правоохоронних органів Національної поліції на території Бориспільської міської територіальної громади за 2022 рік розглянули на сесійному засіданні 3 березня депутати Бориспільської міської ради.
У наданій депутатам міської ради інформації зазначено, що війна кардинально вплинула на завдання та основні напрямки роботи поліцейських. З 24 лютого 2022 і по сьогодні вони працюють у посиленому режимі. Крім виконання своїх основних функцій, поліцейські забезпечували фіксацію злочинів ворогів, забезпечували проведення евакуаційних заходів, виявляли та знищували ворожі ДРГ, забезпечували чергування на блок-постах, брали участь у розмінуванні територій.
Кримінальні правопорушення
Відповідно до офіційних даних, протягом 2022 року до Бориспільського РУП ГУНП в Київській області надійшло 36942 повідомлень, із них з ознаками кримінальних правопорушень — 3384. Із них повідомлено про підозру — 914, направлено до суду — 875.
Всього у громаді скоєно 504 тяжких та особливо тяжких злочинів, 12 злочинів із завданням тяжких тілесних ушкоджень, 4 — із смертельним наслідком.
Скоєно 254 крадіжки, в тому числі 78 із приватних будинків і квартир, 13 грабежів та 4 розбої. Зафіксовано 24 випадки шахрайства, 8 заволодінь автомобільними транспортними засобами, 217 злочинів у сфері наркотиків. Скоєно 18 ДТП, в тому числі 3 зі смертельним наслідком.
Діяльність у сфері військових злочинів
Починаючи з 24 лютого 2022 року поліцейськими Бориспільського району розпочато 163 кримінальних проваджень у сфері військових злочинів, у тому числі 96 проваджень за ст. 438 ККУ (Порушення законів та звичаїв війни), 60 — за ст. 110 ККУ (Посягання та територіальну цілісність і недоторканність України), 5 — за ст. 432 ККУ (Мародерство) та 2 — за ст. 111-1 ККУ (Колабораційна діяльність).
За підслідністю до Служби безпеки України передано 114 кримінальних проваджень.
З початку військової агресії і до сьогодні працівниками Бориспільського РУП ГУНП в Київській області здійснюються проведення профілактичних заходів з відпрацювання осіб, які причетні або можуть бути причетними до співпраці з окупаційними військами, шпигунства, колабораційної, диверсійної, розвідувальної, терористичної та іншої діяльності, спрямованої проти України.
Так, за участі поліцейських проведено 45 масштабних відпрацювань території, на предмет виявлення та знешкодження діяльності проросійських організацій, колабораційних груп, диверсантів та незаконних збройних формувань. Під час проведення спільних із ЗСУ та СБУ профілактичних заходів з відпрацювання осіб, які причетні або можуть бути причетними до співпраці з окупаційними військами, шпигунства, колабораційної, диверсійної, розвідувальної, терористичної та іншої діяльності, спрямованої проти України — проведено 28 (з яких 10 невідкладних) обшуків. За результатами всіх відпрацювань затримано 7091 осіб, у результаті вже 28 осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Розшук дітей
Упродовж 2022 року до Бориспільського управління поліції Київщини надійшло 42 повідомлення щодо зникнення 42 дітей, з яких всі розшукані протягом доби. Також ювенальні поліцейські провели близько 97 профілактичних заходів загальної профілактики.
Взаємодія з громадами
З урахуванням воєнного стану пріоритетним напрямком залишається боротьба зі злочинністю та ефективна взаємодія з громадами. Впровадження проекту «Поліцейський офіцер громади» є ефективним прикладом розбудови безпекового середовища. За минулий рік під час воєнного стану спільно з органами місцевого самоврядування було відкрито 4 поліцейських станцій. На території 11 територіальних громад вже працює 7 поліцейських офіцерів громади.
Бориспільською міською радою, відповідно до рішення Бориспільської міської ради від 26.07.2022 № 1906-26-VІII «Про затвердження програми профілактики злочинності та сприяння діяльності правоохоронних органів Національної поліції на території Бориспільської міської територіальної громади на 2022 рік», Бориспільському РУП ГУНП в Київській області в 2022 році виділено кошти в сумі 800 тис. грн. Вони були витрачені на закупівлю комп’ютерної техніки, пального та проведення ремонту укриття. Субвенція для Бориспільського батальйону патрульної поліції не перераховувалася.
коментарі