Бориспiль
C

Головні новини

Закинуті земельні ділянки — головний біль Борисполя


Закинуті земельні ділянки — головний біль Борисполя

Нещодавно у Фейсбук групі «Бориспіль для всіх» містяни обговорювали допис, у якому йшлося про смітник, що виник на вулиці Київський Шлях між колишньою школою № 2 і новобудовою на місці старого хлібозаводу. За словами дописувачки, на двох захаращених земельних ділянках зі старими хатами вже поселилися безхатьки. Жінка запитувала, хто у Борисполі займається такими проблемами та чи можуть вплинути на ситуацію комунгосп, керівництво міста чи поліція. Запитання дописувачки «Вісті» адресували відповідальним особам міста.

За словами начальника головного управління житлово-комунального господарства Миколи Корніяки, закинуті будинки, ділянки навколо яких поступово перетворюються на стихійні сміттєзвалища, проблема не лише Борисполя, а всієї України. Він зазначив, що на понеділковій нараді 13 березня міський голова Володимир Борисенко поставив перед комунальниками завдання віднайти можливість загородити такі ділянки, щоб ускладнити проникнення на них сторонніх осіб.

Інформацію про власників закинутих будинків озвучив в.о. начальника відділу контролю за благоустроєм Василь Дорожкін. «Це дві сусідні земельні ділянки, одна з яких знаходиться на вул. Київський Шлях, 106 і належить Ларисі Кієнко, а сусідня має адресу вул. Криворученка, 2 та належить іноземцю Джафару Калілу. У його власності перебуває ще один будинок у Борисполі на вул. Котляревського, де він проживав із дружиною і дитиною. Відомо, що після розлучення чоловік виїхав із Борисполя в невідомому напрямку, а його колишня дружина наразі перебуває за кордоном. Житло на вул. Котляревського замкнене, поспілкуватися з власниками будинку можливості немає.

Закинуті земельні ділянки — головний біль Борисполя

На іноземця вже склали протокол про адміністративне правопорушення, який буде розглядатися на адміністративній комісії міської ради. Власниця будинку на вул. Київський Шлях, 106 зареєстрована в Києві. На зв’язок вона не виходить, а рекомендований лист із приписом навести порядок на ділянці, надісланий за адресою реєстрації ще на початку року, повернувся відправнику», — зазначив Василь Дорожкін.

Він також пояснив, що сума штрафу, який можна накласти на порушників, складає 1360 грн. У разі несплати цим займатиметься виконавча служба, яка має свої важелі. Гарантовано будуть проблеми на митниці при в’їзді чи виїзді з України. Можуть також заарештувати автомобіль. І хоча за одне порушення двічі накладати стягнення не можна, ситуація міняється постійно — навіть коли просто підростає бур’ян. Тому приводи для адмінпротоколів будуть завжди.

«Питання по покинутих будинках давно вже стоять на порядку денному, — зазначив Василь Дорожкін. — На сьогодні обстежено вже 42 таких будинки з прилеглими земельними ділянками. Найбільш проблемним, крім уже вказаних двох будинків, є покинуті та захаращені двори на вулиці Бежівка, 66 та 68. Проблему для міста створює те, що за Конституцією України право власності є непорушним. Ми навіть викосити бур’яни не маємо права, бо власник може висловити претензію, що без дозволу заходили на його приватну територію. Виходом є догляд за ділянкою господарів суміжних ділянок, які не бажають миритися із чагарниками та смітником».

Закинуті земельні ділянки — головний біль Борисполя

Як саме місто планує вирішувати проблему покинутих будинків-смітників, «Вістям» розповів і Бориспільський міський голова Володимир Борисенко.

«Першочергове завдання — визначити, чи має покинута ділянка власника. Якщо будинок без господаря і земля не оформлена, проводиться процедура визнання його безгосподарним, і через рік земельна ділянка стає власністю міської громади. Якщо є власник або на землю, або на будинок, ми його розшукуємо, даємо припис, накладаємо штраф. Йому блокують рахунки і він до нас приходить. Є ситуація, коли власники — іноземні громадяни, на них штрафи не вплинуть. Такі ділянки є на вулицях Челюскінців, Момота, Левадній та інших. Їх потрібно загороджувати, щоб не допускати створення стихійних сміттєзвалищ та облаштування наркопритонів. А тоді вже працювати над вирішенням проблеми, бо цей процес буде дуже тривалим. До повного вирішення всіх проблем пройде не один місяць, а може, й не один рік, але все одно цю процедуру потрібно запускати», — зазначив Володимир Борисенко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. 1 16 березня 2023 18:54
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    це все ми чули ще при Федорчуку....
    і що?
    безкоштовні земельні ділянки місту не потрібні?
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Квітень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930