На дорогах Борисполя є місця, які створюють на шляху справжні перешкоди. Одні проблеми залишаються стабільними, до них уже навіть встигли звикнути, інші точки з проблемних швидко перетворюються на аварійні, особливо після того, як минулий воєнний рік обмежував можливості проводити навіть поточний ремонт доріг.
«Вісті» проїхали за кермом велосипеда поки лише Київським Шляхом і проаналізували аварійні локації, на які важко не звернути увагу на двоколісному транспорті, і на які скаржилися люди у мережі Фейсбук.
Решітки зливової каналізації
• Мабуть, найбільш аварійна точка — пролом асфальтного покриття на виїзді зі стоянки на ринку «Зоряний» у напрямку ЦУМу. Тут не вперше провалюється решітка зливової каналізації. Цього разу обидві решітки на місці, а провалився асфальт навколо них. Провал заходить навіть на зелену зону за бордюром. Поряд із провалом знаходиться глибока вибоїна. Небайдужі її вже почали закладати тротуарною плиткою, щоб хоч колеса там не позалишати…
До речі, ділянку зливової каналізації навпроти ринку «Зоряний» продавці часто використовують для зливання рідких відходів своєї торгівлі. І роблять це не тільки продавці квітів…
• Трохи далі у бік центру, навпроти колишнього магазину «Супутник», провалилася вже сама решітка. Глибина провалу менша, ніж біля Зоряного, але виглядає дуже небезпечно.
• Навпроти «Лоховки» навколо решітки зливової каналізації викришився асфальт. Початок майбутній вибоїні покладено.
Іншою проблемою центральної дороги міста є калюжі
• На Розвилці, навпроти вулиці Лугової калюжа оточує підходи до кнопки активації пішохідного переходу. Дощові води переливають дорогу, яка виходить на Київський Шлях і розділяє тротуар. У негоду можна тільки вбрід дістатися тієї кнопки. Навіть по проїжджій частині кнопку обійти важко, бо і там стоїть вода. А траса завантажена транспортом.
• Коли рухаєшся від Розвилки у бік центра міста, досить від’їхати недалеко, як край дороги перетворюється на суцільну калюжу. Місцями вода займає у ширину цілу смугу для руху транспорту. А асфальтове покриття, яке знаходиться під водою, далеко не ідеальне, і можна легко вскочити у приховану вибоїну. Воді просто нікуди збігати, бо дорога нижча, ніж узбіччя.
• Проблемним є і пішохідний перехід навпроти міськвиконкому з боку кінотеатру. На стоянці перед входом до міського парку під бордюром постійно збирається вода. Вона практично повністю перекриває пішохідний перехід. Воду намагалися відвести із дороги, навіть водовідвідний канал через увесь тротуар проклали. Тільки не справляється ця система. Асфальтовий спуск для пішоходів із тротуару виявився закоротким і завузьким. Іноді доводиться стояти в черзі на прохід по бордюру зеленої зони, щоб не брести по воді.
«Які ремонтні роботи на дорогах планується виконати за ті кошти, які вже виділили депутатам?» — з таким запитанням «Вісті» звернулися до начальника головного управління житлово-комунального господарства Миколи Корніяки.
Керівник зазначив, що найпроблемнішою ділянкою Київського Шляху, ремонт якої потребує великих коштів, є відрізок від в’їзду у Бориспіль на 35 кілометрі до «Аеромолу», де з боку центру закінчилася реконструйована раніше дорога. Той шматок латають кожного року, а потрібно хоч раз провести хоч і поточний ремонт, але якісно, а не витрачати кошти кожен рік. Зняти весь шар пошкодженого асфальту, покласти якісний, модифікований асфальт. На це потрібно 13-14 млн грн.
Грошей, які вже виділені, повинно вистачити на поточний ремонт доріг у Борисполі і Бориспільській ОТГ. Але у Борисполі багато вулиць, які необхідно ремонтувати капітально. Зокрема, це вулиці Валерія Гудзя (Лютнева), Головатого, Шевченка, Глибоцька. На наступну сесію готуються пропозиції по дорогах, які потребують капітального ремонту.
Аварійні ділянки, такі, як біля ринку «Зоряний», планується ремонтувати першочергово, як тільки дозволить погода. У березні було усього три чи чотири дні, коли можна було виконувати ремонтні роботи на дорогах. Струменевим методом можна виконувати ремонт, коли асфальт прогрітий до 15-18 градусів.
Щодо калюжі навпроти вулиці Лугової, Микола Корніяка пояснив, що вона виникла тоді, коли власник приватної оселі загородив відтік води на свою приватну територію. Там потрібно робити водовідведення. По Борисполю таких ділянок більше 30-ти. Деякі з них тягнуться на сотні метрів. Дороги у Борисполі будувалися без врахування потреби водовідведення. Поклали асфальт, але водовідведення не спланували, тому і з’явилися «постійно діючі» калюжі, асфальт під якими швидко руйнується. У відповідь на питання «Чи чекатимуть такі проблемні ділянки, доки з’являться кошти для будівництва капітальної системи водовідведення?» співрозмовник зазначив: «Ми спланували у цьому році початок виконання робіт з водовідведення. У нас є декілька ділянок, на яких будемо шукати можливість відвести воду. Для кожної окремої ділянки застосовуватиметься свій, найбільш раціональний варіант вирішення проблеми».
коментарі