Бориспiль
C

Головні новини

У Переяславі виникла проблема із вивезенням сміття


У Переяславі виникла проблема із вивезенням сміття

На сесійному засіданні Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), що відбулося 29 травня, про можливість виникнення гострої екологічної ситуації, при тому вже найближчим часом, повідомив керівник “Переяслав-буд” Роман Модебадзе. Як відомо, це те єдине в місті підприємство, що займається вивезенням сміття.

– Ось вже другу добу наш транспорт стоїть заповнений відходами, але не знаємо, куди їх везти, – наголосив. – Підприємство “Єнергія”, що під Києвом, не хоче продовжувати з нами угоду про приймання нашого сміття. Пояснюють, що їм у повній мірі достатньо й київського.

Раніше “Переяслав-буд” інколи знаходив можливість возити міське сміття до інших районів. Та це були переважно разові домовленості. Постійно приймати чужий непотріб ніхто не хоче. Тож керівник підприємства попросив депутатів посприяти в тому, щоб знайти ту чи іншу можливість і відновити поїздки на колишній міський полігон біля села Велика Каратуль. Зауважив, що був там не так давно і побачив, що, хоч місто туди і не пускають, з інших місць сміття на полігон таки возять.

З цього приводу деякі депутати висловлювалися про те, що раз вже “Переяслав-буд” взялося вивозити сміття, то нехай саме шукає і полігони. В іншому разі слід ставити питання про визначення іншого виконавця цієї послуги. Цілком протилежну точку зору висловив міський голова Тарас Костін. Сказав, що проблеми з утилізацією сміття зараз не лише у Львові, а й по всій країні. І не варто відфутболювати підприємство, бо інше на його місці опинилось би у ще гіршій ситуації. Та й не знаходяться особливо бажаючі займатися цією справою. Сказав, що особисто вже багато разів звертався до каратульців, але порозуміння поки що немає.

Інший бік проблеми, на чому також наголосив Модебадзе, це – недостатній рівень оплат за надання послуги. Для прикладу навів роботу на Спаській Леваді. За вивезення сміття платять лише 1800 осіб, хоча проживає їх тут понад 4 тис. А от, скажемо, серед комерційних підприємств лише 20 % уклали угоди на вивезення сміття. Куди дівають його інші? Втихаря викидають у жеківські контейнери біля будинків. Як наслідок, підприємство, за словами його керівника, витрачає щомісяця на паливо, зарплати 15 працівників та інші потреби близько 320 тис. грн. на місяць, а отримує за свою послугу лише близько 300 тис. грн.

В ході обговорення цієї проблеми депутат міської ради Лідія Оверчук нагадала, що з самого початку наполягала на тому, щоб вивезенням відходів у місті займалося не одне, а кілька підприємств. Проте зазначила, що раз вже так сталося, можливо, доведеться земельну ділянку для відходів шукати десь на території міста, але спочатку слід використати всі можливості, щоб вивозити його на інші полігони.

У підсумку інформацію Романа Модебадзе було взято до відома.

Вісник Переяславщини

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Купити квартиру в Києві
Календар публікацій
«    Червень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930