Бориспiль
C

Головні новини

Чим запам’ятається рік англійської мови


Чим запам’ятається рік англійської мови
Наприкінці минулого року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови». Таке рішення було прийняте, враховуючи роль англійської як мови міжнародного спілкування.

Чи змінилася система вивчення англійської мови у школі протягом минулого року? І чи правильно говорять деякі фахівці, що у школах так вивчається іноземна мова, щоб учні її не знали? Про це та інше у розмові з учителями іноземної.

Анатолій Васильович Шванц, колишній вчитель англійської мови Рогозівської школи, методист Бориспільського райвідділу освіти з англійської мови, вчитель-методист майже із 40-річним стажем:
«Колишній прем’єр-міністр Яценюк сказав, що буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови у школі. У середніх класах, дійсно, було більше годин, але у цьому навчальному році забрали додаткові години. У межах тої кількості годин, яку зараз мають діти у звичайних школах, оволодіти іноземною проблемно. Рік англійської — це тільки гасла! — наголосив Анатолій Васильович. — Адже практично відчутних кроків не було зроблено. Натомість потрібно змінювати систему вивчення англійської мови, вона, по суті, зберігається та сама, що і за Радянського Союзу. Все робиться для того, щоб діти іноземну мову не знали.

Сьогодні в Україні англійську мову вивчають за достатньо хорошими програмами і підручниками, проте дуже не вистачає часу на практичне опанування мови.»

Як розповів Анатолій Шванц, при районному відділі освіти Бориспільської РДА відкрили курси підготовки до ЗНО з англійської мови, де він, педагог із великим багажем знань, готує сільських дітей до тестування. Засновником курсів є методичне об’єднання вчителів англійської мови. Мета — створення рівних умов для здобуття освіти і вступу до ВНЗ для учнів сільських шкіл.

За словами вчительки англійської мови Вороньківської школи Тетяни Вікторівни Крамаренко, у 2016 році було багато заплановано і проведено заходів. «У школах Бориспільського району проходили літні мовні табори, у яких діти не просто мали можливість відпочити, а й поспілкуватися з носіями англійської мови. Для заохочення дітей до вивчення англійської організовувалося багато позакласних заходів (квести, вікторини, англомовні драматичні постановки), проводилися олімпіади. На сайті Міносвіти є вже чимало посилань, корисної інформації, яка допоможе вчителям іноземної при підготовці до уроку чи позашкільних заходів. Сьогодні для тих, хто бажає знати англійську мову, є багато різних курсів і тренінгів онлайн. Непотрібно платити великі гроші, аби вивчити іноземну мову,» — розповіла Тетяна Вікторівна.
Вже декілька років говорять про запровадження обов’язкового ЗНО з іноземної мови. Та вчителі англійської вважають, що таке випробовування має бути, але повинно суттєво відрізнятися від тестів для спеціалізованих шкіл.

Перекладачі з іноземної мови стверджують, що краще 2-3 місяці людині побути в іншій країні, пожити у середовищі носіїв тієї чи іншої мови, аніж витрачати 5-10 років на її вивчення в освітньому закладі. Спілкування з носіями мови, долучення до культури і побуту іншої нації — ключ для швидкого опанування іноземною мовою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Купити квартиру в Києві
Календар публікацій
«    Червень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930