Бориспiль
C

Головні новини

Закон про мову набрав чинності. За зневажання української мови будуть карати


Відсьогодні, 16 липня 2019 року, набуває чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Таким чином, статус української мови тепер закріплений не лише у Конституції України, а й у законі. Спілкування українською мовою стало обов’язковим у державних службах, медичних та освітніх закладах, судах тощо. Також нею мають бути складені будь-які види документів, ділові у тому числі.

Державна мова також є обов’язковою у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, у онлайн та друкованих ЗМІ (українська версія має бути не меншою, ніж іноземна) та в рекламі.

Щоб отримати громадянство України, іноземці повинні володіти українською мовою і скласти іспит. Сертифікат про рівень мови видаватиме Національна комісія зі стандартів державної мови.

Публічне приниження чи зневажання української мови каратиметься відповідно до закону. Такі дії прирівнюються до наруги над прапором, гімном чи гербом і каратимуться штрафом, арештом до шести місяців або позбавленням волі на термін до трьох років.

Закон не зобов’язує використовувати українську мову у особистому спілкуванні чи релігійних обрядах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: