Бориспiль
C

Головні новини

Березанський міський суд об’єднають з бориспільським


Березанський міський суд  об’єднають з бориспільським

Процес реорганізації судів продовжується. На офіційному сайті Адміністрації Президента опублікований Указ Президента України № 451/2017 «Про реорганізацію місцевих загальних судів», відповідно до якого шляхом реорганізації (злиття) утворюється 205 окружних судів.

Березанський міський суд та Баришівський районний суд об’єднують з Бориспільським міськрайонним судом, який матиме назву Бориспільський окружний суд. Серед переліку є досить дивне об’єднання, як-от Славутицького та Броварського судів, який стане Броварським окружним судом. До речі, відстань між цими двома населеними пунктами понад 180 км.

Колектив Березанського міського суду неодноразово звертався до Державної судової адміністрації України із пропозицією створити окружні суди на базі місцевих. Але до пропозиції не дослухалися.

Поки що Березанський міський суд працює у звичному режимі, хоч Указ Президента набрав чинності. Жодних повідомлень про скорочення посад працівники не отримали. Не розпочато й процес ліквідації Березанського міського суду. Він продовжує працювати у приміщенні місцевого відділення поліції. Раніше планувалося, що міський суд переїде у нову будівлю. Минулого року був укладений договір між Територіальним управлінням судової адміністрації України в Київській області та Березанською міською радою про оренду другого поверху будинку побуту. Там мали б проходити судові засідання. За кошти судової адміністрації восени було капітально відремонтовано покрівлю. Нині ремонтні роботи припинилися і невідомо, чи будуть відновлені. Тож чи працюватиме у Березані храм Феміди, ніхто не знає.

— Поки ми не маємо конкретної відповіді на це питання, — розповідає суддя-спікер Березанського міського суду Тетяна Дудар. — Є таке припущення, що у Борисполі знаходитиметься центральний суд, а в Березані і Баришівці — відділення. Але такого поняття, як відділення або філіали судів, у законодавстві не передбачено. Можна у Бориспільському суді розмістити суддів з Баришівки і Березані. Тут виникає проблема з приміщенням — увесь штат там не поміститься. Є питання щодо автоматичного розподілу справ між суддями. Автоматизована система не враховуватиме, звідки суддя: з Баришівки, Борисполя чи Березані. Наразі маємо більше запитань, ніж відповідей.
Зміни в системі правосуддя передбачені судовою реформою, відповідно до якої в Україні діятиме трирівнева судова система: окружні, апеляційні суди та Верховний суд України. Нововведення передбачає ліквідацію місцевих загальних судів та створення нових окружних.

У Бориспільському міськрайонному суді про реорганізацію судів знають, є відповідний наказ. Але як зазначає голова суду Сергій Вознюк, реорганізація відбудеться не раніше 2019 року, до цього суд працюватиме у звичному режимі. Деталей реорганізації співрозмовник не уточнював.

Тетяна СОЛОВЙОВА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: