Бориспiль
C

Головні новини

Кого позбавлять субсидій


Кого позбавлять субсидій

Перед опалювальним сезоном та прогнозованим збільшенням ціни на газ влада по-новому призначає житлову допомогу. Кого позбавлять субсидій – розбиралися «Вісті».

Закон говорить. 27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій. Постанова набрала чинності з 1 травня 2018 року. Урядовці запевняють, що обмеження не стосуються пенсіонерів та малозабезпечених людей, а нововведення скоротять випадки зловживань. Та чи насправді це так? Чому уряд раптом вирішив знизити витрати держбюджету на отримувачів субсидій?

Хотіли як краще, а вийшло... Свого часу субсидії впровадили тому, що різке підвищення тарифів не відповідало реальній платоспроможності населення. Тож це давало можливість малозабезпеченим громадянам вижити. Втім, в реальності сталося так, як від початку прогнозували економісти. Тарифи зростали, а платоспроможність населення падала. Кількість людей, які потребували допомоги від держави, з кожним роком збільшувалася, а грошей платників податків, з яких, власне, і виплачувалися субсидії, ставало менше. Стало зрозуміло, що коштів на виплату субсидій катастрофічно не вистачає. Вихід знайшли за рахунок населення — вирішили скоротити число субсидіантів.
Зверніть увагу! Наразі одержувачів субсидій можна розділити на три категорії: ті, яким потрібно по-новому написати заяву та декларацію, щоб отримувати субсидію; ті, які втратять право на субсидію; ті, яким субсидія буде призначена автоматично.

1. Не мають права на субсидію:
особи, які здійснили покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
власники автівок, від дня випуску яких минуло менше 5 років;
особи, які протягом року купили, продали, успадкували земельну ділянку, квартиру (будинок), транспорт;
особи, які заборгували за комунальні послуги понад 340 грн;
власники квартири, площа якої перевищує 120 кв. м, або будинку, площа якого понад 200 кв. м. (водночас це обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї);
особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні;
якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати, субсидія не призначається.

2. Повинні подати нові декларації та заяви:
внутрішньо-переміщені особи;
особи, члени сімей яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають.
З 1 травня 2018 року змінена форма декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

3. Мають право, але платитимуть більше.
Люди, які не підпадають під ці категорії, продовжать отримувати субсидії автоматично. Проте їх теж чекають неприємні новації.

Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації повідомляє

З 1 травня 2018 року Кабінетом Міністрів України соціальні нормативи для надання населенню субсидій на оплату комунальних послуг, встановлено в таких розмірах в розрахунку на місяць.

На природний газ:
— для опалення загальноукраїнська норма становить 4,5 м3 на 1 м2 площі; в залежності від регіону та поверховості будівлі цей показник коригується і для Київської області становить:
 будинки на 1-2 поверхи — 4,693 м3
 будинки на 3 і більше поверхів — 3,42 м3
для газової плити (приготування їжі) — 3,3 м3 на особу;
для газової плити (приготування їжі і підігрів води) — 5,4 м3 на особу;
для газової плити і водонагрівача – 10,5 м3 на особу.

На теплову енергію для опалення в житлових будинках, обладнаних приладами обліку – загальноукраїнська норма 0,0431 Гкал на 1 м2 площі, для Київської області:
 будинки на 1-4 поверхи – 0,0262 м3
 будинки на 5 і більше поверхів – 0,0176 м3

На електроенергію:
- для опалення загальнодержавна норма становить 30 кВт/год на 1 м2 площі, для Київської області:
 будинки на 1-2 поверхи — 31,29 кВт/год
 будинки на 3 і більше поверхів — 22,8 кВт/год
 для освітлення 70 кВт•г на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 190 кВт/год;
 для освітлення та приготування їжі (за наявності стаціонарної електроплити) —110 кВт/год на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 230 кВт/год;
 для освітлення, приготування їжі (за наявності стаціонарної електроплити) та підігріву води 130 кВтя/год на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт/ на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 250 кВт/год;
 для освітлення та підігріву води 100 кВт/год на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 220 кВт/год;

На водопостачання та водовідведення:
— централізована холодна вода — 2,4 м3 на особу (за наявності централізованої гарячої води) та 4 м3 на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води);
— централізована гаряча вода — 1,6 куб. м на особу;
— централізоване водовідведення - 4 куб. м на особу.

З 1 травня 2018 року зменшено нормативи користування послугами для потреб опалювання: у разі використання природного газу з 5 до 4,5 куб. метра газу на 1 кв. м опалюваної площі в опалювальний період, у разі використання електричної енергії – з 51 до 30 кВт на 1 метр опалювальної площі.
Про квадратні метри. Уряд також обмежив понаднормову площу, на яку може бути призначено субсидію. Тепер без винятку (раніше непрацездатним особам субсидія призначалась на 75 кв.м.) субсидія призначається тільки на встановлену соціальну норму житла на 35 кв.м. Решту доведеться оплачувати.
Непрацездатним особам, які проживають самі, субсидія може призначатись на понаднормову площу за рішенням комісії. При цьому понаднормова площа не може перевищувати понад 30 % соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

У висновку
За новими правилами значна частина сімей зовсім втратила субсидії, а решта змушена платити більше.
Люди з тривогою очікують початку опалювального сезону і відповідно платіжок за комунальні послуги. Які ще сюрпризи доведеться їм отримати в найближчому майбутньому — невідомо. Новий документ містить чимало підводних каменів і хитрощів. Єдине, в чому немає сумнівів — це те, що у людей, які потребують субсидій, перевірятимуть і реєструватимуть все, починаючи наявним майном та отриманим спадком, і закінчуючи кожною нарахованою копійкою або простроченою виплатою. Українських субсидіантів перевіряють органи соцзахисту, Міністерство соціальної політики і Міністерство фінансів.

Наталія Долина

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: