Бориспiль
C

Головні новини

Україна чи не вперше за роки незалежності отримала бюджет розвитку, а не проїдання


Україна чи не вперше за роки незалежності отримала бюджет розвитку, а не проїдання

Держбюджет на 2019 рік збалансований і стане фундаментом економічної стабільності держави, підкреслюють в Уряді. У вже підписаному Президентом документі особливу увагу приділено безпеці та обороні, освіті, охороні здоров’я, будівництву доріг, питанню енергоефективності, децентралізації.

Якісні дороги для українців

У Держбюджеті на 2019 рік фінансування ремонту та будівництва доріг збільшено на 7,9 млрд грн і становить55,6 млрд грн. Таким чином збережено ключовий напрямок реформування країни, започаткований в попередні роки, – активне фінансування будівництва та відновлення занедбаної дорожньої інфраструктури.

Загалом кошторисом передбачено, що дорожній фонд становитиме 50,4 млрд грн. Крім того, планується залучити 4,6 млрд грн коштів міжнародних донорів. На ремонт та будівництво доріг місцевого значення закладено14,7 млрд грн.

«У 2016 році я оголосив, що будемо будувати дороги. І почали з того, що поставили на ноги систему «Укравтодору», напрацювали стратегію-2018-2022 про поєднання обласних центрів якісними шляхами. Реалізація стратегії, цільове акумулювання ресурсу врешті-решт впливатиме на розвиток усієї економіки через покращення інфраструктури, якості життя», — зазначив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Успішна децентралізація

На підтримку регіональних інвестиційних проектів в бюджеті на наступний рік виділено12,8 млрд грн. Обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів буде збільшено на 15,3 млрд грн порівняно з 2018 р і становитиме 568,7 млрд грн. А доходи місцевих бюджетів зростуть на 37,5 млрд грн.

Державний фонд регіонального розвитку становитиме 7,7 млрд грн.

Культура

Держава в 2019 році піклуватиметься та підтримуватиме українське кіно, яке останнім часом на хвилі патріотизму презентує глядачам якісний продукт. Обсяг держпідтримки на створення кінострічок сягне 1 млрд гривень.При цьому всього витрати на культуру становитимуть 5,6 млрд гривень.

Соціальний захист

На наступний рік заплановано збільшення витрат на соціальний захист населення на 1,35 млрд грн. Загальна сума, яку Уряд планує витратити на соцзахист населення, має становити 322,89 млрд грн.

«Освіта. Сьогодні вона потребує ресурсів більше, ніж ми можемо дозволити. Але ми не залишаємо програми модернізації початкової школи – і тут ми чекаємо більшої ініціативності місцевої влади, —сказав Володимир Гройсман. – Сучасна системи охорони здоров’я. За один рік відновити систему, яка руйнувалася 25 років, дуже важко. Але… Ми розпочинаємо реформу екстреної медичної допомоги. Будемо пілотувати 5-6 областей, де вестимуться зміни. Будемо боротися за якість (послуг)».

Окрім того, як підкреслив Прем’єр-міністр, з наступного року розпочнеться повноцінний процес оплати послуг вторинної медицини – УЗД, консультації, аналізи тощо.

Також будуть автоматично проіндексовані пенсії. Вже з 1 січня 2019 року військові пенсії зростуть в середньому ще на 738 грн. Розмір мінімальної заробітної плати буде збільшено до 4200 грн.

На 3,1 млрд грн буде збільшено розмір субвенції місцевим бюджетам на виплату соціальних допомог. Загальна сума субвенції має становити 63 млрд грн.

Також на 200 млн грн буде збільшено видатки на розвиток дитбудинків сімейного типу. В цілому на дитячі будинки сімейного типу буде виділено 700 млн грн.

АПК

Агропромисловий комплекс теж не залишився осторонь. Так, на здешевлення придбання вітчизняної техніки в Держбюджеті передбачено 0,9 млрд грн; на розвиток фермерських господарств — 1 млрд грн; на розвиток тваринництва — 3,5 млрд грн. В тому числі на розвиток хмелярства, закладку молодих садів та виноградників Уряд знайшов 400 млн грн.

Загалом, на потреби АПК в 2019 році буде спрямовано 8,5 млрд грн.

Енергоефективність

Особливу увагу приділенорозвитку енергоефективності домогосподарств, адже останні сплачують за комунальні послуги набагато менше. Завдяки утепленим помешканням, заміненим вікнам, енергоощадним котлам. Так, Уряд за 4 роки дії програми «ТепліКредити» допоміг понад 500 тисячам українських родин стати енергоефективними. А в Держбюджеті-2019 закладено рекордних 2 млрд грн на енергоефективність. Таким чином, допомогою від Уряду зможе скористатися ще більше українців, щоб утеплити свої домівки і в результаті менше платити за опалення.

У Кабінеті міністрів зазначають, що бюджет-2019 забезпечить розвиток і зростання економіки, ситуація буде стабільною, промисловість і виробництво зростатимуть, як і середні зарплати.

Василь Апонюк

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: