Бориспiль
C

Головні новини

Микола Соловей із Рогозова — переможець всеукраїнського конкурсу та учасник національного форуму


Микола Соловей із Рогозова — переможець всеукраїнського конкурсу та учасник національного форуму
Учень 9 класу Рогозівської школи, що на Бориспільщині, став переможцем Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів Національного центру «Мала академія наук України» в номінації «Звалища та довкілля» у 2018 р. Фінальний конкурс МАН України проходив під гаслом «Енергія, екологія та ресурсозбереження життя» з 25 по 27 вересня у Києві.
Микола виступав із дослідницькою роботою «Організаційно-економічний механізм управління у сфері поводження з твердими побутовими відходами в селі Рогозів» від відділу освіти Бориспільської РДА обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Департаменту освіти і науки Київської ОДА Міністерства освіти і науки України.
Висновки врахують.
У результаті проведеного хлопцем дослідження у 2018 р. зроблено висновки: розв’язання проблеми накопичення й утилізації побутових відходів у Рогозі повинно здійснюватися шляхом стимулювання місцевою владою мешканців до запобігання їх утворенню, організації збирання, перевезення, сортування й отримання коштів за продаж відсортованих відходів тощо. Авторські пропозиції розглянуто й будуть прийняті до використання сільрадою.
Микола опублікував одноосібно та у співавторстві 11 статей та тез наукових доповідей, 2 з них — наукові статті у фахових журналах та збірниках (одна з них англійською мовою — у Бельгії), 5 тез наукових доповідей міжнародних конференцій та форумів (одна — англійською, у Литві). Він брав участь у 4 міжнародних, 2 всеукраїнських науково-практичних конференціях та Національному форумі.
Юнак спробував сили в Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбувся у листопаді 2018 року у Київ у приміщенні Великої конференц-зали Президії Національної академії наук України. Тема — формування програм щодо поводження з відходами для об’єднаних територіальних громад: проблемні питання та кращі практики. Микола надав тези доповіді до цього Форуму, і їх прийняли.
У своїй роботі Микола Соловей зазначив:
«Якщо в Україні керівництво налагодить роботу з переробкою відходів, а місцева влада глибше вникне в ці питання, то стан навколишнього природного середовища поліпшиться в рази. Ми, учні, допоможемо в цьому, адже це наше майбутнє, і нам тут творити й жити».

Микола Соловей вдячний за підтримку директору Рогозівської ЗОШ Т.Г. Мисловській, заступнику з навчально-виховної роботи Л.М. Харченко, педкерівникові – Н.С. Нечипоренко, вчителю біології. Також голові Рогозівської сільради І.П. Овсієнку за надання матеріалів для виконання дослідницької роботи та довідки про впровадження № 276 від 24 квітня 2018 р.
Зверніть увагу.
На сайтах МАН України, Міністерства екології та природних ресурсів України оголошено конкурси на 2019 рік. Вчителям доцільно заохочувати дітей брати участь у конкурсах, а згодом – більш серйозних, задля отримання міжнародних грантів для здійснення природоохоронних заходів та еко-проектів. На сайті Мінприроди можна дізнатися про всеукраїнський екоконкурс «До чистих джерел». Метою його є залучення населення до природоохоронної роботи, у т. ч., охорони і поліпшення стану джерел, річок та водойм України тощо. Як зазначено на сайті: «Учасниками конкурсу можуть бути місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні землеі водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни, які надішлють до конкурсної комісії належним чином оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення водних об’єктів України».


Олена Сухіна, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник, науковий керівник дослідницької роботи Солов’я М.В.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031