Бориспiль
C

Головні новини

Пацюк вимкнув світло у Борисполі і чому часті аварії електромереж


12 квітня частина Борисполя, зокрема вул. Бежівка та КП «Бориспільводоканал», понад 8 годин залишалися без електропостачання, яке поновили в 16.00.

На всі звернення жителів в районний підрозділ електромереж відповідали, що сталася аварія, проводяться в роботи та радили телефонувати в Облгенерго.

«Вісті» звернулися за коментарем до заступника Бориспільського міського голови Миколи Корнійчука. У присутності журналіста Корнійчук зателефонував до РЕМу, де йому відповіли, що аварія сталася на підстанції №623 через пацюка, який пробрався туди.

На запитання, чому ремонтні роботи тривають так довго, відповів, що в РЕм бракує фахівців.

«Зарплата у працівників — 5-6 тис. грн. А виконувати таку роботу мають право лише кваліфіковані фахівці, які мають відповідну освіту, досвід, спеціальні допуски до роботи. Наприклад, диспетчер у РЕМ — це працівник високої кваліфікації, який має знати мережі Борисполя і району, виписує допуски на ремонтні роботи, перебуває на зв'язку з бригадами, несе кримінальну відповідальність за безпеку працівників. Але зараз майже всі диспетчери – люди передпенсійного і пенсійного віку. Коли вони звільняться, заміни немає. Багатьох фахівців не влаштовує зарплата, вони звільняються і переходять до приватних структур. У нашій країні знищена професійно-технічна освіта. Таких фахівців практично не готують», — розповів він.

На запитання, чи є можливість підвищити зарплату енергетикам, Микола Корнійчук відповів, що органи місцевого самоврядування неодноразово зверталися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«НКРЕКП затверджує фінансову складову. Зарплати працівників формуються із урахування 1 кВт на утримання мереж. Зараз відрахування на утримання мереж — до 10% від вартості 1 кВт. Це і зарплата, і капремонт, і утримання мереж. Ми зверталися до НКРЕКП з пропозицією переглянути тарифну політику. Йдеться не про збільшення тарифів для населення, а про збільшення відсотку на утримання мереж, матеріально-технічної бази і зарплати. Проте відповіді не отримали», — зазначив посадовець.

Не зважаючи на відсутність електропостачання 12 квітня, водопостачання і водовідведення здійснювалося.

«Щоб люди не відчули дискомфорту, ми задіяли електростанцію потужністю 200 кВт, яка закуплена міськрадою на випадок надзвичайних ситуацій. Електростанція «молотила» майже 15 годин, адже проблеми з електропостачанням були і наступного дня в інших мікрорайонах міста. Щоб каналізаційні стоки не затопили місто, ми мобілізували всіх працівників підприємства. Одночасно працювало кілька бригад. Одна машина відкачувала каналізацію, друга вивозила стоки», — розповів директор КП «Бориспільводоканал» Олександр Гануш.

Надзвичайна ситуація принесла збитки підприємству. Для підтримання життєдіяльності «Бориспільводоканалу» витрачено півтонни солярки. Бригади підприємства працювали в авральному режимі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: