Бориспiль
C

Головні новини

Летська божниця чекає політичної стабільності


Будівництво Летської Божниці міська влада Борисполя анонсує не перший рік, однак досі не йдеться про виготовлення проекту і, зрештою, чи буде він реалізований. Темою цікавилися «Вісті».

За словами міського голови Анатолія Федорчука, спочатку була задумка, щоб створити не просто історичний музей, а церкву, в якій би проводили богослужіння представники різних конфесій.

«На час виникнення цієї ідеї Україна не мала томосу, тож задумка змінилася, але плани створення Летської Божниці у центрі Борисполя залишаються в силі», — пояснив мер.

Споруда планується у скверику, що за будівлею Бориспільської РДА.

Вдалося дізнатися, що завершені роботи із відведення земельної ділянки під будівництво, залишилося виділити кошти на спорудження із міського бюджету. «Коли планувалося будівництво церкви, бюджет Борисполя мав кращі можливості, адже бюджетоформуюче підприємство аеропорт «Бориспіль» сплачував місту понад 100 млн грн, тому виділити 10 млн грн не було проблематичним, як зараз», — прокоментував Федорчук.

За його словами, у 2019 році несвоєчасною є постановка питання із будівництвом божниці перед міською радою, оскільки існують нагальні завдання, а саме добудова школи № 5 і дитсадка на вул. Момота, початок будівництва нового терапевтичного корпусу та амбулаторії сімейної медицини біля Борисоглібського храму, а ще культурно-мистецького центру на території школи туризму. «Ми не забуваємо про духовність, але дещо змістили акценти, хоча стратегічно їх не змінили. Без питання духовного спрямування неможливий повноцінний розвиток громади», — вважає мер.

Анатолій Федорчук запевнив, якщо поліпшиться фінансова і політична ситуація у країні, місто повернеться до ідеї будівництва Летської Божниці.

Історія духовної пам'ятки

Летська Божниця була збудована Володимиром Мономахом на честь князів Бориса і Гліба. Її спалили половці у 1154 році, а остаточно Летську Божницю зруйнували монголо-татари у 1239 році. Пізніше на фундаменті Летської Божниці, а саме на території, де нині двір ЗОШ №1 межує з ринком «Центральним», збудували Борисоглібську церкву. До наших днів не збереглося точної інформації, у якому році сталася ця подія. Вперше Борисоглібська церква згадується в історичних документах 1664 року. Спершу церква була дерев’яна з солом’яною покрівлею; вона згоріла під час пожежі на початку 19 ст., потім на пожертви благодійників її відбудували з каменю. Коли в XX ст. на подвір’ї Борисоглібської церкви археологи проводили дослідження, виявили речі «великокняжої доби»: уламки шиферу, керамічних плит для підлоги, а на глибині 2,45 м знайшли частину фундаменту давньої будівлі, ймовірно залишки Божниці.

У 1917 році була збудована нова дзвіниця Борисоглібської церкви та простояти їй судилося недовго — зруйнували храм Борисполя в 30-ті роки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: