Бориспiль
C

Головні новини

Випускний-2019: у моді екостиль


Свято випускного на центральній вулиці Борисполя щороку збирає багато містян подивитися на дійство і його учасників. Яким буде Випускний-2019, запитували «Вісті».

Управління освіти та науки Бориспільської міськради тримає інтригу щодо того, чим будуть дивувати гостей та учасників випускного свята, яке відбудеться 27 червня. Сказали лише, що цього року вирішили відсвяткувати в один день і свято випускного, і День молоді.

Нові тренди до свята

Без кульок. Одинадцятикласники Борисполя відреагували на заклик Міністерства освіти України не забруднювати навколишнє середовище. Тому повітряних кульок у день випускного не буде.

Садять дерева. Також випускники-2019 прагнуть започаткувати нову екологічну традицію від Міносвіти, тому висадили у Борисполі молоді дерева. «Кожна школа вибирала місце, кількість дерев та породу дерев для посадки — це компетенція адміністрацій навчальних закладі», — сказала Тетяна Павленко, начальник міського управління освіти. Шкода, що про цей факт ніхто не повідомив місцеві ЗМІ, адже ідея хороша.

Їдуть в Європу

Модним віянням серед випускників зараз в Україні є поїздка до Європи замість витрачання коштів на випускний. Щоправда, цю хвилю підтримали ще мало міст. Одинадцятикласники із Золотоноші, що на Черкащині, приміром, відмовилися від святкування на користь екскурсії — із педагогом випускники їдуть у тур Європою: Прага, Краків, Відень, Мюнхен та Будапешт. У підрахунку п'ятиденна подорож коштуватиме стільки ж, як і одна ніч традиційного святкування випускного у українському ресторані.

Бориспільські ж випускники і цього року не зраджують старій традиції — ночі випускного проведуть у міських ресторанах, які, як відомо, бронюються за рік-два до дійства і влітають у копієчку.

За знаннями — за кордон

Скільки бориспільських випускників минулих років вступили в закордонні вузи, як змінюється цей показник з роками, дізнатися в міському управлінні освіти не вдалося, там зазначили, що такою інформацією вони не володіють.

Відомо, що з України виїжджає більше студентів, ніж приїздить. А відтак, більшість країн світу відчувають збільшення українців у своїх університетах. До таких належить: Польща, Чехія, Італія, Іспанія, Канада, Австрія, Великобританія, Австралія, Швейцарія.

Брак кадрів

За даними міського управління освіти, нині навчальні заклади Борисполя потребують вчителів з інформатики, трудового навчання, іноземної мови, вчителів початкових класів — із класоводами для найменших учнів і раніше було скрутно.

Щодо ДНЗ, то там брак вихователів, констатують в управлінні. Є проблеми і в садочках, і в школах через вільні вакансії кухарів та медсестер.
Причина браку кадрів в освітній сфері Борисполя, як і в Україні, відома: низька заробітна плата і відсутність житла для спеціалістів. Щоб послабити проблему, у Борисполі пішли на поступки вчителям, які їздять на роботу з Бориспільського району чи з Переяслава — їм оплачують проїзд. Питання із соціальним житлом для освітян стоїть гостро давно і поки безперспективне.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: