Бориспiль
C

Головні новини

Зміни у співфінансуванні на ремонт будинків


Зміни до міської Програми співфінансування капітальних ремонтів багатоповерхівок у Борисполі двічі виносилися на розгляд виконавчого комітету і не отримали схвалення. Але на сесії міської ради підтримали Програму в новій редакції. «Вісті» проаналізували зміни.

Бюджет не подужав

Відповідно до нинішнього законодавства, залучення коштів міського бюджету на капітальний ремонт багатоповерхівок можливе за умови співфінансування (співвласники будинку вкладають відсоток коштів у ремонт житла). Так, розроблено «Програму по співфінансуванню робіт з капітального ремонту багатоквартирних будинків та гуртожитків міста Борисполя на 2018-2022 роки», згідно із якою мешканці будинків, які збудовані 35 років тому, мають сплачувати 5% від вартості капремонту, для багатоповерхівок віком 55 років і більше — 1% (решту витрат планується покривати за рахунок міського бюджету).

Кілька будинків, мешканці яких зібрали кошти, виготовили проекти капремонту і звернулися із заявами на співфінансування. Аналіз показав, що, коли звернення будуть масовими, витрати бюджет не потягне. Тому розроблено зміни до змісту програми, де частка внеску мешканців стала значно більшою, особливо для новіших будинків. Також скорочено перелік робіт, які входять до програми співфінансування: залишилися ті, виконання яких забезпечує уникнення фізичного та морального зносу будинку:

  • капітальний ремонт покрівель;
  • капітальний ремонт (заміна) ліфтів;
  • капітальний ремонт та реконструкція внутрішньобудинкових систем.

Можливість реконструкції внутрішньобудинкових систем дозволяє співфінансувати встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів), якщо мешканці виявлять бажання. Раніше Програма передбачала тільки капітальний ремонт інженерних мереж.

Фінансування обмежене

Новою програмою передбачено, що загальний обсяг ресурсів, які можуть бути витрачені загалом на співфінансування капітальних ремонтів у 2019 році, складає 7 млн 425 тис. грн. Із них 5 млн 550 тис. грн — за рахунок коштів бюджету міста Борисполя, а 1 млн 875 тис. грн — за рахунок коштів мешканців.

Частка міста — максимальна сума, яку можна виділити при наявності проектів і коштів у міському бюджеті.

Як вирішується

Питання щодо необхідності проведення тих чи інших робіт вирішується на зборах співвласників. Якщо будинок обслуговує компанія-управитель — рішення повинні підтримати власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 % від загальної. Для ОСББ рішення про проведення робіт з капітального ремонту вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі, якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень — більшістю голосів.

Завдання на проектування капремонту має погоджуватися у міському ГУ ЖКГ. Питання розглядає комісія з питань співфінансування робіт у порядку черговості подання та ухвалює рішення щодо включення робіт з капремонту. Обов’язковою є відсутність поточної заборгованості за житлово-комунальні послуги (не більше 1 місяця).

Як платити

Спочатку роботи оплачуються з тієї частки коштів, які накопичили співвласники будинку. У разі, якщо у будинку є нежитлові приміщення, які є власністю територіальної громади міста, то внесок за них перераховується з місцевого бюджету і враховується в частку дольової участі органів місцевого самоврядування.

Першому пощастить

Заяви про намір прийняти участь у співфінансуванні (з повним пакетом документів), що надійшли до виконавчого комітету міської ради до 01.06.2019, будуть фінансуватись за відсотковими ставками, які діяли станом на 01.01.2019 відповідно до рішення міської ради від 29.05.2018 № 3183-42-VII».

Розміри співфінансування у відсотковому значенні

№ з/п

Термін експлуатації багатоквартирних будинків, гуртожитків**

Кошти місцевого бюджету,

%

Кошти співвласників багатоквартирних будинків, гуртожитків %

1

2

3

4

капітальний ремонт покрівель, капітальний ремонт та реконструкція внутрішньобудинкових систем

1.

до 20 років

60

40

2.

від 20 до 30 років

80

20

3.

від 30 до 40 років

85

15

4.

від 40 до 50 років

90

10

5.

від 50 і більше

95

5

для робіт з капітального ремонту (заміни) ліфтів

№ з/п

Термін експлуатації ліфтів

Кошти місцевого бюджету,

%

Кошти співвласників багатоквартирних будинків, гуртожитків %

1.

від 25 років

95

5

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031