Жк Мрия
Бориспiль
C

Головні новини

Нещеплені діти будуть вчитися дома


Наталія Стрільник, спеціаліст Управління освіти і науки Бориспільської міської ради:

— Із вересня планується запровадження сімейної освіти, така можливість прописана в Законі про освіту. Наразі розробляється проект Положення про сімейну освіту, але він ще не затверджений профільним міністерством. Але невдовзі Положення приймуть і освітні заклади вже зорієнтовані на те, що така форма здобуття освіти може бути запропонована дітям тих батьків, які написали відмову від щеплень. Тож передбачається, що діти будуть забезпечені освітою вдома: за освітні послуги відповідатимуть батьки, а освітяни візьмуть на себе контрольні функції, екзаменацію тощо.

Щодо ДНЗ, в Законі про освіту прописано, що дошкільну освіту діти мають право здобувати не лише у комунальних закладах, але й у сім’ї або підприємствах всіх форм власності чи підприємців. У ДНЗ комунальної форми власності існує заборона на відвідування не вакцинованих дітей.

Батьки повинні усвідомити, що відповідальність за виховання, здоров’я та життя дитини лежить не на державі, а на них самих.

Важливо! Кожен школяр має надати довідку Форми 063, в якій зазначені усі щеплення — це обов’язковий документ, що дає право на відвідування освітнього закладу. Якщо є медичні протипоказання щодо щеплень, висновок про це надає ЛКК (лікарська консультативна комісія).

 

Судовий прецедент щодо правильності недопущення невакцинованих дітей до навчальних закладів уже є. Постанова Верховного суду України щодо права не допускати в освітні заклади дітей без щеплень розміщена на сайті Міністерства охорони здоров’я і відкрита для ознайомлення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. bor 7 серпня 2019 12:11
    • Не подобається
    • +21
    • Подобається
    Важливо! Право на відвідування освітнього закладу надає Конституція та Закон про освіту, а не довідка "Форма 063". Чому дітям без щеплень але з висновком ЛКК можна відвідувати навчальні заклади - висновок ЛКК прирівнюється до вакцинації ? Придумали чергову корупційну схему продажу довідок !!!! ?
  2. Ім`я 7 серпня 2019 15:44
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Можна не вимагати довідку про щеплення десь після 7-8 класу.
    Для нещеплених дітей все одно не буває більш старшого віку.
  3. Я 7 серпня 2019 20:15
    • Не подобається
    • +12
    • Подобається
    Цитата: bor
    Важливо! Право на відвідування освітнього закладу надає Конституція та Закон про освіту, а не довідка "Форма 063". Чому дітям без щеплень але з висновком ЛКК можна відвідувати навчальні заклади - висновок ЛКК прирівнюється до вакцинації ? Придумали чергову корупційну схему продажу довідок !!!! ?


    Згідна! А ще нехай зроблять перерахунок, та повернуть гроші, які відраховуються з батьківських зарплат на освіту у вигляді податків. Чи батьки повинні оплачувати навчання чужим дітям, а своїх тримати у гетто? Над такою постановкою питання ці невігласи-чинуші не замислювалися?
    А ще ніхто не може примусити батьків перевести дитину на ту форму навчання, яка йому не підходить. Не треба перекручувати Конституцію.
  4. Софія 7 серпня 2019 20:21
    • Не подобається
    • +24
    • Подобається
    Досить ссилатися на постанову суду НЕПРАВДИВО!!! В тій постанові чорним по білому написано, заборонено відвідувати заклади освіти ЛИШЕ під час епідемії, а після стабілізації епід ситуації або після зробленого щеплення відвідувати можна!!! Не вводьте в заблудження людей!!!!
  5. Наталія 7 серпня 2019 20:45
    • Не подобається
    • +20
    • Подобається
    Постанова суду стосується лише однієї дитини в одному конкретному випадку. Це по-перше.
    По-друге за що тоді вчителі мають отримувати зарплату?? За декілька екзаменів на рік? Зменшуйте зарплати. Зменшуйте видатки на школи.
  6. Я 7 серпня 2019 21:31
    • Не подобається
    • +20
    • Подобається
    Останній абзац цієї статейки-писульки. "Судовий прецедент щодо правильності недопущення невакцинованих дітей до навчальних закладів уже є. Постанова Верховного суду України щодо права не допускати в освітні заклади дітей без щеплень розміщена на сайті Міністерства охорони здоров’я і відкрита для ознайомлення."

    Та от, у нас беспрецедентне право, і розгляд Верховним судом однієї справи аж ніяк не перевищує Конституцію.
    Ще один момент. Де в нашій країні реєстр поствакцинальних ускладнень та, як наслідок, відшкодування збитків постраждалим дітям? Цього немає! У США, Франції , наприклад, є. А в нас немає! Ми найкрутіші! Проте, ускладнення є, але не фіксуються. Між тим, діти помирають, або стають інвалідами після вакцинації. Але лікарі дуже полюбляють цинічне формулювання "після - не означає "внаслідок". І батьки ще повинні підписувати папірчик, що береть на себе відповідальність за наслідки! Тобто, наслідки все ж таки можливі, чи не так? Тому так, саме батьки відповідальні за своїх дітей, і не вам, хапуги та чиновники від медицини засуджувати тих, хто вам не довіряє. Та ще й має всі права за Конституцією.

    22 серпня 2019 p. з 12.00 до 15.00 у Києві, біля Адміністрації Президента (вул. Банкова, 11) відбудеться мітинг на захист права на освіту та здоров'я нещеплених дітей.
    Люди, небайдужі до дотримання права вільного вибору, приходьте, приїздіть з інших міст, якщо є можливість! Якщо тихо мовчати по кутках, результату не буде, а у випадку ускладнень після вакцинації ви залишитесь зі своєю бідою сам на сам, держава вам не допоможе. Бо "після" не означає "внаслідок", пам'ятаєте?
  7. Гість Тетяна 7 серпня 2019 22:53
    • Не подобається
    • +12
    • Подобається
    А супермаркети?кінотеатри?...поділ дит.майданчиків??...чи зразу пакувати валізи і на Марс??
  8. Татьяна 7 серпня 2019 23:00
    • Не подобається
    • +4
    • Подобається
    Автор читал Постановление суда на которое ссылается? Или для написания "статей" это не обязательно? Чушь писать можно не вдаваясь в детали, что в воздухе поймал - то и написал.

    Цитата: Ім`я
    Можна не вимагати довідку про щеплення десь після 7-8 класу.
    Для нещеплених дітей все одно не буває більш старшого віку.


    Якесь дурненьке писало. Хоч би називалось якось. .. )))
  9. Гість Світлана 8 серпня 2019 13:23
    • Не подобається
    • +4
    • Подобається
    Безглузде перекручення прав і законів , безтолкові для народу міністри вже дістали, перетворили Україну в зону гноблення людей і заробляння на тому мільйонів...Вірю що скоро то скінчиться і для мозу
  10. Неся 8 серпня 2019 14:40
    • Не подобається
    • +8
    • Подобається
    А чим загрожують здорові нещеплені діти? Вони ж здорові,а не заразні. Посяніть!
  11. Вікторія 8 серпня 2019 16:34
    • Не подобається
    • +6
    • Подобається
    Держава не бере жодної відповідальності, коли в результаті вакцинації дитина стає інвалідом.
    Даремно вони так роблять- буде війна. Воїни-мами найстрашніші.
    Супрун- закодоване чудовисько
  12. anna 8 серпня 2019 22:26
    • Не подобається
    • +2
    • Подобається
    ви ще може від поліомієлі́ту не щеплюєтесь?
    того ваші діти поки що і здорові бо живуть серед щеплених
    бажаю аби створили окрему школу на район для таких нещеплених і робіть там шо хочете
    1. Oksana 9 серпня 2019 09:48
      • Не подобається
      • +6
      • Подобається
      Привитые от полиомиелита и есть разносчики его же самого! Нет дикого вируса, есть тот которым вакцинируют, вот он и есть зараза. Это Ваше право вакцинировать СВОЕГО ребенка. Никто не имеет права заставлять. Если так полезна вакцинация, почему за последствия должны быть ответственны родители?? Ну задумайтесь какой бред! Я мама, я не производитель вакцин, я не доктор, ПОЧЕМУ я должна отвечать за возможные риски? Это откровенный геноцид! Тыкают везде решение ВС, даже не разобравшись о чем это. У нас есть Конституция, и откровенное ее нарушение! Невакцинированные дети ЗДОРОВЫ, и не несут никакой опасности, когда ж это тупая масса поймет??!
  13. a 9 серпня 2019 12:50
    • Не подобається
    • +3
    • Подобається
    вам дітей на руки треба давати лише після зроблених всіх прививок
  14. Ан 27 серпня 2021 14:36
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Вакцинація направлена на знищення, а не на захист людей.
    Багато провідних вчених свідчать про це.
    Бережіться.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Купити квартиру в Києві
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031