Бориспiль
C

Головні новини

В Борисполі зросла вартість дитячого харчування у комунальних закладах освіти


В Борисполі зросла вартість дитячого харчування у комунальних закладах освіти

Вартість дитячого харчування у бориспільських комунальних закладах освіти не змінювалася два роки. У яку копійчину обійдеться дитячий сніданок батькам у 2018 році та чим годуватимуть малечу, дізнавалися «Вісті».

Важливим питанням роботи виконавчого комітету Бориспільської міської ради 26 лютого стало підняття ціни на дитяче харчування в усіх міських закладах освіти, що викликало бурхливе обговорення.
«Востаннє вартість дитячого харчування у освітніх закладах змінювалася ще у січні 2016 року. Сьогодні закупівлі через тендери збільшилися, адже дорожчає загальний продуктовий набір, тому ми вимушені просити підняття ціни на дитяче харчування,» — пояснює Тетяна Павленко, головний спеціаліст Бориспільського управління освіти та науки.
Прийнято рішення підняти ціну на харчування у школах та дитсадках.

Яка ціна?
Уже із 1 березня розмір плати для батьків учнів та дошкільнят підвищиться на 15%. Так, одноразове харчування учнів 1—4 класів становитиме 5,58 грн, що складає 50% від усієї вартості одноразового харчування. Решта 50% компенсуватиметься із міського бюджету. Безкоштовне одноразове харчування у закладах загальної середньої освіти забезпечуватиметься для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, дітей-інвалідів, дітей військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО, дітей військовослужбовців, які брали та беруть участь в АТО, та учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
Розмір плати для батьків за харчування на одну дитину в день у закладах дошкільної освіти буде таким: у ясельній групі — 13,19 грн; у садковій групі — 20,51 грн; у санаторній групі — 25,50 грн. Це становить 60% від вартості харчування на день, 40% покривається за рахунок міського бюджету.
На 50% менше платитимуть батьки, які мають троє і більше дітей. Від повної оплати за харчування звільняються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО, діти військовослужбовців, які брали та беруть участь в АТО, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Вартість вища, якість незмінна
Припускалося, що підняття ціни не вплине на якість чи кількість страв у дитячій тарілці. Це не через бажання кухарів на кухнях освітніх закладів чи окремих бориспільських чиновників надати дітям найкраще харчування. Такі заходи є вимушеними через зростання цін в Україні в цілому.

Залежність цін та норми
В Україні ціна дитячого продуктового набору залежить від змін у законах: «Про державний бюджет України», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства». А у дошкільних закладах ще й у Законі «Про дошкільну освіту».
У бориспільських школах і садочка дітей годують відповідно до норм дитячого харчування, які передбачені постановою Кабінету Міністрів від 2004 року. Також згідно із інструкцією з організації харчування додатку №2 «Розподіл продуктових наборів».
У кожному освітньому закладі складається своє індивідуальне меню на два тижні. До речі, в Україні воно виконується за однакових умов і є розрахованим на зимово-весняний та літньо-осінній періоди для дошкільних закладів та на рік для загальноосвітніх закладів. Меню завжди погоджується із Держпродспоживслужбою, яка періодично контролює якість продуктів та приготованих страв для дітей.

Тетяна ХОДЧЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: