
«Вісті» дізнавалися, як Бориспільська міська влада планує організувати роботу новозбудованого притулку для тварин.
Новий заклад уже з електроенергією і міг би розпочинати діяльність.
Міський голова Анатолій Федорчук пояснює, що це нова для Борисполя справа, тому все складно.
«Ми першопрохідці. У Київській області таких закладів немає, за досвідом звертатися нікуди. В Україні таких притулків два, і ті у великих містах із більшими бюджетами», — прокометував Федорчук.
Щоб розпочати роботу притулку, сесією Бориспільської міської ради прийняті зміни до статуту КП «ВУКГ» про те, що у них з’явився ще один вид діяльності — утримання закладу. Відповідно, буде створений новий структурний підрозділ.
Наголошувалося, що при такій організації роботи можуть виникнути проблеми із бюджетним фінансуванням. Тому дійшли висновку: необхідно створювати нове комунальне підприємство. Роботи з його створення вже розпочато, готується документація, опрацьовуються штатні потреби, робляться розрахунки.
Розгляд цього питання на сесії може відбутися ще у 2019 році, а процедуру створення КП можна завершити до 31 березня 2020 року.
Як експлуатуватимуть?
- Основний меседж — заклад не повинен повністю утримуватися за кошти міського бюджету, і він не буде місцем постійного утримання безпритульних тварин із усієї округи.
- Першочергове завдання — відлов, стерилізація, лікування.
- Пошук дбайливих господарів для стерилізованих здорових тварин та тих, які одужали після лікування.
- У притулку залишатимуться ті тварини, які в інших умовах не виживуть.
- Чіпування тварин.
Притулок, у якому передбачена операційна з хірургічним обладнанням та всі необхідні умови для догляду, лікування і утримання тварин, має заробляти. Заклад надаватиме такі платні послуги приватним особам, які є власниками тварин:
- стерилізація та лікування;
- готельні послуги для тварин;
- послуги грумера (стрижка собак).
Ціни плануються доступними, меншими, ніж у приватних ветклініках.
Із міської казни оплачуватимуться ті послуги, які виконуватимуться на замовлення міста.
коментарі