Бориспiль
C

Головні новини

Бориспіль рахує бюджет


Добігає кінця 2019 рік. Яким він був для бюджетних установ міста, чого медичним і освітянським закладам очікувати в наступному році, «Вісті» цікавилися у заступника міського голови Людмили Ковальової.

Ремонт і нова система для ББЛІЛ

 • Із міського бюджету виділено 15 млн грн.
 • Київська ОДА виділяє на утеплення приміщення поліклінічного відділення 20 млн грн.
 • Місто передало району 39 млн грн медичної субвенції.

За словами Людмили Ковальової, ремонт лікарні є пріоритетним завданням для міської влади. На запитання, чому в коментарях керівництва міста лунали сумніви щодо завершення ремонтних робіт профільних відділень, Ковальова відповіла, що до прийняття Верховною радою Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» органи місцевого самоврядування не мають змоги сформувати фінансовий ресурс своїх бюджетів, тому були певні сумніви.

«Сьогодні працюємо над проектом бюджету на 2020 рік. Основні суми на ремонт лікарні назвати не можу, вони будуть узгоджені з депутатами міської ради і озвучені офіційно.

Ми зможемо спільними зусиллями завершити ремонт ББЛІЛ. Міський голова Анатолій Федорчук зустрічався з керівництвом Бориспільської РДА, де дійшли згоди, що довести до ладу лікарню – справа честі. У 2020-ому також планується додатково виділити кошти на ремонт лікарні», — запевнила Ковальова.

За її словами, Асоціації міст вдалося відстояти акциз на пальне. Для міського бюджету це додаткових 33 млн грн, які можна використати на потреби лікарні також.

«І місто, і район утримують лікарню за рахунок субвенції з держбюджету. Цього року місто передало району 39 млн грн субвенції. Великі зміни чекають у фінансуванні системи вторинної меддопомоги, що відбудеться наступного року. Лікарні, зокрема ББЛІЛ, як і первинка, перейдуть на договірну основу з НСЗУ. Тобто лікарня надаватиме послуги жителям міста і району, а НСЗУ сплачуватиме за це. У першому кварталі 2020 року лікарня працюватиме за старим зразком, а з 1 квітня — за новою системою роботи і оплати».

Левова частка — на освіту

 • На утримання освітньої галузі – 279 млн грн на рік.
 • Із них на зарплату працівникам — 180 млн грн.
 • У школах навчаються 9 тисяч дітей.
 • У ДНЗ — 3 тисячі дітей.
 • Позашкільні заклади відвідують 4,5 тисяч дітей.

За словами Людмили Ковальової, освітня галузь міста потребує великих коштів на утримання (заробітна плата, комунальні послуги, ремонт, харчування).

«На зарплату педагогів шкільних закладів виділяється субвенція з держбюджету. А утримання дитячих садочків і позашкілля цілком покладається на міський бюджет. Цього року з міської казни виділено на утримання освітньої галузі 279 млн грн».

Надбавки і премії педагогам

 • 4 млн грн щорічно виділяється з міського бюджету для працівників освіти з мінімальною зарплатою.
 • У 2019 році виділено 4,5 млн грн премії педагогам до новорічних свят.

«У сфері освіти є працівники, які отримують мінімальну зарплату. У міському бюджеті передбачені додаткові кошти для помічників вихователів і кухарів. Це 15% надбавки до посадових окладів, квартальна премія у розмірі посадового окладу і щомісячна премія у розмірі 50% посадового окладу. Також передбачена доплата педагогам за підготовку дітей до шкільних олімпіад. У грудні, за рахунок освітньої субвенції держбюджету, передбачається виплатити 4,5 млн грн фінансового заохочення для шкільних педагогів. Іншими словами, це премія до новорічних свят. Яким чином розподілятимуться ці кошти, буде вирішувати управління освіти і науки спільно з освітніми закладами. Це буде або відповідно до стажу, або за результатами роботи», — розповіла Людмила Ковальова.

13-та зарплата

На запитання, чи передбачена в цьому році 13-та зарплата працівникам міської ради, Ковальова відповіла, що виплата 13-ої зарплати є практикою багатьох госпрозрахункових підприємств. Всі інші бюджетні установи можуть виплачувати премії при наявності економії фонду оплати праці.

Іногороднім освітянам оплачують проїзд

 • Відшкодування за проїзд – 760 тис. грн на рік.

За словами Людмили Ковальової, в міському бюджеті закладена стаття витрат на відшкодування проїзду вчителям міських шкіл.

«Цими пільгами користуються 68 осіб. Це шкільні вчителі, вихователі ДНЗ і педагоги позашкільних закладів, які працюють у Борисполі, але їздять на роботу з Києва, Переяслав-Хмельницького, Згурівки, Баришевки та з Бориспільського району. У рік на цю статтю витрат потрібно 760 тис. грн».

Низька зарплата комунальників

 • Працівники комунальних підприємств міста отримують 6-12 тис. грн на місяць.

Людмила Ковальова зазначила, що робота у комунальників важка, через низьку зарплату багато вільних вакансій.

«Заробітна плата в комунальній сфері Борисполя залежить від тарифної політики. Комунальні підприємства отримують офіційну заробітну плату, яка визначається певними нормативними документами. В середньому це від 6 до 12 тис. грн на місяць».

Доходи від цінних паперів

 • На цінних паперах Бориспіль заробив 7 млн 800 тис. грн.

«На тимчасово вільні кошти, тобто кошти, які виділені з бюджету на ремонт доріг і лікарні, будівництво амбулаторій, дитсадків, шкіл тощо, але за графіком виконання робіт не можуть бути використані протягом кількох місяців, ми купували цінні папери. Спочатку придбали на 50 млн грн, і за три місяці – ще на 50 млн грн. Крім того, поклали на депозит 30 млн грн. На цьому за 9 місяців 2019 року заробили 7,8 млн грн. Ці кошти «лягають» в загальну скриньку міського бюджету і можуть бути виділені на будь-які потреби міста. Цільового призначення таких коштів немає.

Ми поставили нашим головним розпорядникам завдання: проінформувати про стан освоєння виділених коштів у 2019 році, врахувати об’єкти, виконання робіт за якими має бути проплачене у грудні, а також об’єкти, які є перехідними на наступний рік. Ця інформація є важливою при формуванні бюджету-2020», — прокоментувала Людмила Ковальова.

Поки без відповіді

На запитання «Вістей», на які потреби міста будуть спрямовані зароблені кошти, скільки з них освоєно, а скільки залишилося, які прогнози щодо бюджету 2020 року, заступник міського голови відповіла, що зараз головними розпорядниками опрацьовується і зводиться бюджет. Після закінчення роботи над проектом бюджету-2020, що триватиме два тижні, та обговорення з депутатами міської ради, всі дані будуть надані ЗМІ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
[/banner_banner6]
Календар публікацій
«    Червень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930